مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد:

معرفی چهره واقعی سیستان و بلوچستان یک ضرورت اجتناب ناپذیر است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: معرفی چهره واقعی این استان یک ضرورت اجتناب ناپذیر هست که اقدامات خوبی با مشارکت این اداره‌کل در زمینه ساخت چند فیلم شاخص از منطقه در حال انجام است.
کد خبر: ۹۵۷۰۷۳۱
|
۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۷

به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان،علی سرگزی روز دوشنبه در کمیته هنر و هنرمندان ستاد ایام دهه فجر در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با توجه به اینکه در آستانه ایام الله دهه فجر قرار داریم،۲ کمیته هنر و هنرمندان و خبر و خبرگزاری‌ها که متولی آن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هست تشکیل شده است.

وی بیان کرد: امسال با توجه به حساسیت موضوعی که وجود دارد برنامه‌های دهه فجر باید به صورت ویژه برگزار شود و از دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم از برنامه‌های همایش محور فاصله بگیرند برنامه‌های خلاقانه را در دستورکار قرار دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: یکی از کارهای خلاقانه‌ای که امسال در شهرهای مختلف استان بویژه شهرهای کم برخوردار مانند شهرهای سیب و سوران ،بمپور، هیرمند و سرباز انجام می‌شود، اجرای برنامه‌های فرهنگی متناسب با فرهنگ آن شهرها در قالب یک جشن و روز مختص آن شهر است.

وی با اشاره به طرح "هشت شهر هفت رویداد" تصریح کرد: شهروندان در یک فضای مناسب که شور و نشاط حول آن شهر ایجاد می‌شود به اجرای برنامه‌های فرهنگی متناسب با فرهنگ و رسوم آن شهر طراحی شده می پردازند.

سرگزی گفت: برنامه‌ریزی‌ها جهت برگزاری هفته فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان در تهران با همکاری شهرداری تهران جهت نشان دادن چهره واقعی استان در سطح کشوری و ملی انجام شده است.

وی با اشاره به حوادث اخیر سیستان و بلوچستان تاکید کرد: این حوادث می‌طلبد که برنامه‌ریزی مناسبی برای معرفی چهره ای مناسب و حقیقی از این استان در سطح کشوری انجام شود و در همین راستا در چند پروژه فیلم سینمایی "میرو" ساخته حسین ریگی از هنرمندان بومی استان و همچنین در سریال‌های "کندو" و "نون خ" که در چابهار فیلمبرداری و به صورت ملی تولید می‌شود مشارکت داریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: ادارات در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن باید دستاوردها و کارهای فاخر را در معرض دید مردم بگذارند و به مردم امید و نشاط تزریق کرده تا نگاه مردم به راهپیمایی ۲۲ بهمن به عنوان جشن ملی دیده شود.

وی بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی در ایام الله دهه فجر از برنامه‌های همایش محور فاصله بگیرند و برنامه‌های خلاقانه را در دستور کار قرار گیرد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار