مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان خبر داد:

برگزاری مراسم باشکوه ۳ روز در بهشت در سیستان و بلوچستان

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: مراسم اعتکاف امسال در سیستان و بلوچستان با عنوان «سه روز در بهشت» برگزار می‌شود.
کد خبر: ۹۵۷۰۷۳۳
|
۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۹

به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان،حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی جهانشاهی در اولین جلسه هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی اعتکاف سال جاری که با حضور معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان، مدیر حوزه‌های علمیه خواهر سیستان و بلوچستان، مسئولان و اعضای فعال مساجد زاهدان برگزار شد، بیان کرد: کارها و فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی باید به سمت‌وسوی مردمی‌شدن به‌پیش رود و باید در آینده روزی را شاهد باشیم که مساجد بدون دخالت دستگاه‌های حاکمیتی اقدام به اجرای مراسمات به‌مثل اعتکاف کنند و برنامه‌های پذیرایی، فرهنگی، قرآنی و مذهبی را به بهترین شکل ممکن به‌پیش ببرند.

وی افزود: به همت و تلاش ارکان مساجد و هیئتی‌ها و خیرین، توانستیم در سال گذشته قریب به ۷ هزار نفر را در مراسم اعتکاف در استان پذیرایی کنیم امسال در تلاش هستیم که این رقم به چندبرابر افزایش پیدا کند و همه علاقه‌مندان بتوانند در این مراسم معنوی شرکت کرده و بهره لازم را ببرند.

 مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با بیان این که در حوزه پشتیبانی و کمک‌های موردنیاز مساجد تا حد توان در خدمت مساجد میزبان اعتکاف امسال خواهیم بود، خاطرنشان کرد: در حوزه مالی و کمک در تأمین پذیرایی و خدمات فرهنگی و مذهبی، باید خود مردم هر محل و خیرین نیز به کمک مساجد بیایند.

میزبانی از دانش‌آموزان معتکف در ۸ مسجد

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین جهانشاهی با تأکید بر رونق برگزارشدن اعتکاف دانش‌آموزی، تأکید کرد: باتوجه‌به تجربه سال گذشته در چندین مسجد استان برای برگزاری اعتکاف دانش‌آموزی، امسال بر اساس برنامه‌ریزی صورت‌گرفته هشت مسجد در زاهدان برای برگزاری اعتکاف دانش‌آموزی در سایر شهرستان‌ها نیز در حال برنامه‌ریزی است و در حال پیگیری تفاهم‌نامه همکاری با آموزش‌وپرورش دراین‌خصوص هستیم.

وی بیان کرد: اعتکاف‌های دانش‌آموزی بسیار مهم هستند و باید برنامه این اعتکاف‌ها ویژه‌تر دیده شوند و در صورت امکان، دانش‌آموزان هر مدرسه با ارکان خود مدرسه در یک مسجد حضور پیدا کرده و معتکف شوند و برنامه‌های فرهنگی و مذهبی و آموزشی خود را دنبال کنند.

وی خاطرنشان کرد: در هفته آینده نشست دوم برنامه‌ریزی اعتکاف را در محل این اداره کل برگزار خواهیم کرد تا بتوانیم هماهنگ‌تر و بهتر از گذشته اقدام به اجرای برنامه کنیم تا در حین مراسم با مشکلی برخورد نکنیم.

شایان‌ذکر است حاضرین در این نشست نیز با بیان گزارشی از توانمندی‌های مساجد خود، به بیان درخواست‌ها، مشکلات، پیشنهادها و راهکاری‌های خود پرداختند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار