خبرهای داغ:
رئیس هیئت بازرسی ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:

هیئت‌های بازرسی بازوی نظارتی وزارت کشور در برگزاری انتخابات هستند

تبریز- رئیس هیئت بازرسی ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: هیئت‌های بازرسی بازوی نظارتی وزارت کشور در برگزاری انتخابات اسفند ماه امسال هستند.
کد خبر: ۹۵۷۰۷۴۵
|
۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۴

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمدرضا سلطان زاده امروز در جلسه آموزشی اعضای هیئت‌های بازرسی ستاد انتخابات استان گفت: حسب تجویز ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، هیئت بازرسی مرکزی انتخابات کشور برای نظارت بر حسن اجرای انتخابات در وزارت کشور تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: در طول آن نیز هیئت بازرسی انتخابات استان و نیز شهرستان‌ها به عنوان سرپنجه این هیئت در استان و شهرستان‌ها تشکیل شده و تاثیر بسزایی در برگزاری یک انتخابات سالم و باشکوه ایفا خواهند کرد.

سلطان زاده اضافه کرد: در این راستا بازرسان انتخابات در هر یک از شعب اخذ رای مستقر خواهند شد و در کنار سایر عوامل اجرایی و نظارتی انتخابات به تکالیف قانونی مصرح در قانون عمل خواهند کرد.

دبیر ستاد انتخابات آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: مردم همه دست اندرکاران برگزاری انتخابات را ید واحد می‌بینند و این امر وظیفه ما در صیانت از اعتماد آنان را سنگین‌تر می‌کند.

حسن حقیقیان افزود: برگزاری انتخاباتی در طراز نظام مقدس جمهوری اسلامی با نگاه تیمی همه کارگزاران میسر است.

وی اضافه کرد: فرآیند برگزاری انتخابات الزامات خاص خود را دارد که تحقق آن‌ها در گروی همدلی همه جانبه همه برگزار کنندگان انتخابات است.

وی ادامه داد: ماده ۲۸ قانون انتخابات، حسن جریان انتخابات و ماده ۳۶ نیز محل مأموریت اعضای هیات‌های بازرسی را مشخص می‌کند که باید به دقت عملیاتی شوند.
دبیر ستاد انتخابات آذربایجان شرقی بیان کرد: سامانه‌ای شدن فعالیت هیات‌های بازرسی، دقت در انجام وظایف محوله آنان را افزایش می‌دهد.

حقیقیان یادآوری کرد: کارگزاران انتخابات، مدافعین حرم انتخابات با شاخص‌های مدنظر رهبر معظم انقلاب شامل سلامت، مشارکت، رقابت و امنیت هستند.

وی تاکید کرد: هویت نظام مقدس جمهوری اسلامی از همه چیز بالاتر بوده و ما به عنوان دست اندرکاران برگزاری انتخابات در این مسیر تنها باید مجری مر قانون و حافظ اعتماد مردم به عنوان سرمایه اجتماعی باشیم.

رییس هیات نظارت بر انتخابات آذربایجان شرقی نیز در این نشست بیان کرد: هماهنگی بین هیات‌های نظارت و بازرسی در استان به نحو احسن وجود دارد و تا پایان انتخابات نیز این روند ادامه خواهد داشت.

صمد عزیزی افزود: همدلی و هم افزایی این هیات‌ها به حاکمیت فضای قانونمندی و تبعیت از قانون در فضای انتخابات منجر و موجب می‌شود تا نامزد‌ها بتوانند در چارچوب قانون، تبلیغات پرشوری داشته باشند.

وی اضافه کرد: امسال صدا و سیمای استان نیز به میدان آمده تا نامزد‌ها در حوزه‌های انتخاباتی سیزده گانه بتوانند تبلیغات سالمی داشته باشند.

وی ادامه داد: انتظار افکار عمومی از هیات‌های انتخاباتی این است که در راستای حسن جریان انتخابات، نفیا و اثباتا له یا علیه هیچ یک از نامزد‌های انتخاباتی سوگیری نداشته باشند و ما این را به دقت رصد می‌کنیم، ضمن اینکه خودمان نیز مکلف به رعایت این مهم هستیم.

رییس هیات نظارت بر انتخابات آذربایجان شرقی همچنین بر لزوم توزیع منطقی اعضای هیات‌های بازرسی برای حضور در شعبه‌های اخذ رای در سطح استان تاکید کرد.

عزیزی گفت: مسئولیت اجرای انتخابات در هر شعبه اخذ رای با نماینده فرماندار است و بازرسان باید به هر گونه اقدام احتمالی خارج از چارچوب قانون تذکر جدی دهند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار