ارتقا ورزش بانوان از اولویت‌های بسیج است

مدیر بخش خواهران تربیت‌بدنی بسیج و سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع) با بیان اینکه ارتقا ورزش بانوان از اولویت‌های بسیج است، گفت: برنامه‌ریزی‌های متعددی ضمن استفاده بانوان از امکانات ورزشی انجام شده است.
کد خبر: ۹۵۷۰۸۰۸
|
۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۳
ارتقا ورزش بانوان از اولویت‌های بسیج است

اعظم طراوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از قم، با بیان اینکه بسیج و سپاه استان در تلاش است تا بانوان بتوانند به‌راحتی از امکانات ورزشی بهره برده و به فکر سلامتی خود باشند، اظهار داشت: در جدیدترین تلاش بسیج و سپاه برای خدمت‌رسانی به ورزش بانوان طرح شناسایی نخبگان ورزشی استان قم است.

مدیر بخش خواهران تربیت‌بدنی سپاه استان استان قم ادامه داد: در این طرح بعد از شناسایی نخبگان ورزشی، افرادی که شاخص در رشته‌های حفظ قرآن، مربیان قرآن، افرادی که از نظر علمی جزو نخبگان ورزشی هستند و یا دیگر موضوعات علمی و پژوهشی، شناسایی شده و دوره‌های رایگان مربیگری ورزشی در رشته موردعلاقه خودشان را طی می‌کنند.

طراوتی بیان داشت: هدف از اجرای این طرح ارتقا سطح دانش تخصصی بانوان ورزشکار استان قم می‌باشد تا علاوه بر انجام ورزش، بانوان ورزشکار با گذراندن دوره بتوانند افراد بیشتری از جامعه بانوان را به سمت ورزش هدایت کنند.

مدیر بخش خواهران تربیت بدنی سپاه قم عنوان داشت: به همین منظور رایزنی‌های متعددی با مجموعه تربیت‌بدنی استان قم انجام شده است که در شش ماه نخست سال آینده بوستان‌ها به‌صورت فعال در این زمینه مشارکت کنند. البته در سال جاری اکثر بوستان‌های بانوان را در انجام ورزش صبحگاهی و همگانی فعال کردیم.

وی تصریح کرد: بررسی امکانات بوستان‌های بانوان برای انجام فعالیت‌های ورزشی توسط مجموعه بسیج، اداره کل ورزش و جوانان و مجموعه شهرداری قم انجام شده است و قرار بر این شد زیرساخت‌ها برای ورزش بانوان مرتفع شود.

طراوتی اضافه کرد: در جلسات متعدد با معاون امور بانوان تربیت‌بدنی استان قم مسائل و موضوعات مرتبط با ورزش بانوان قم احصا شد و قرار شد به ترتیب موضوعات پیگیری و حل شده و موانع برطرف شود.

وی ادامه داد: حل موانع و مشکلات ورزش بانوان در کنار فرزندان کمک شایانی به ترویج ورزش از جمله ورزش همگانی و صبحگاهی می‌کند و نباید از این موضوع غفلت کرد؛ زیرا رکن یک خانواده مادر آن خانواده است.

مدیر بخش خواهران تربیت‌بدنی سپاه استان قم خاطرنشان کرد: امکانات موجود در قم که بتوان آن را در ورزش بانوان استفاده کرد، به‌صورت میدانی بررسی شده است و ان شاالله اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار