خبرهای داغ:

آمادگی کامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت شمال شرق برای عبور از فصل سرما

شاهرود_ مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالشرق گفت: در حال حاضر ظرفیت مخازن نیروگاه‌های حوزه استحفاظی این منطقه برای عبور از فصل سرما تکمیل است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.
کد خبر: ۹۵۷۰۸۶۰
|
۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۷

آمادگی کامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت شمال شرق برای عبور از فصل سرمابه گزارش خبرگزاری بسیج، رضا جبارزاده به تدابیر اندیشیده شده برای پوشش دادن فصل سرما و مقابله با بحران سوخت زمستانی اشاره و اظهار کرد: زمانیکه به ما اعلام می‌کنند فشار گاز پایین است و هر آن احتمال اینکه نیازمندی خانوار‌ها با مخاطره همراه شود، توربین‌ها در کمترین زمان ممکن از حالت سوخت گاز به مایع تبدیل شده تا این کسری به نوعی جبران شود.
او با بیان اینکه این اقدام مصرف روزانه گاز طبیعی تعداد زیادی از خانوار‌ها را تامین می‌کند، ادامه داد: سال گذشته برودت و سردی هوا به حدی بود که گاز شهر سبزوار برای چند روزی قطع شد و متاسفانه هموطنان شرایط سختی را سپری کردند، اما امسال با اتخاذ تدابیر لازم، سوخت مایع به اندازه کافی ذخیره شده و به موازات آن تغییر سوخت توربین‌ها از حالت گاز به مایع نیز بروز حوادث اینچنینی را به حداقل ممکن کاهش خواهد داد.
جبارزاده خاطرنشان کرد: دو مرکز انتقال نفت سمنان و سبزوار به عنوان حساس‌ترین مراکز انتقال نفت شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال‌شرق به شمار می‌آیند که درصدد برقی کردن مراکز یاد شده هستیم، به همین منظور بر اساس مطالعات صورت گرفته، کار‌های مقدماتی انجام و الکتروموتور‌ها نصب شده‌اند، در حقیقت بهره‌مندی از انرژی برق در مراکز انتقال این امکان و فرصت را ایجاد خواهد کرد که فعالیت توربین‌ها از حالت سوخت مایع هم عبور کرده و با انرژی برق تداوم یابد.
به گفته وی، البته این مسیر هم چالش‌ها و مشکلات خاص خود را دارد، چرا که ما در برهه‌هایی از فصول سال با ناترازی انرژی برق مواجه هستیم، اما طبیعی است که با وجود راهکار‌های کارآمد، می‌توان بحران‌ها و چالش‌های احتمالی را تا حدود زیادی هوشمندانه مدیریت کرد.
به گزارش بسیج: در ۹ ماهه امسال بیش از ۴۲۶ میلیون لیتر نفت گاز (گازوئیل) در مخازن سه نیروگاه شهید باکری سمنان، شهید بسطامی شاهرود و خیام نیشابور رسید شده که سهم هر یک به ترتیب حدود ۹۰ میلیون لیتر (سمنان)، ۷۹ میلیون لیتر (شاهرود) و ۲۵۶ میلیون لیتر (نیشابور) است.
بیشترین میزان رسید نفت گاز در خرداد ماه امسال با ۵۰ میلیون و ۸۵۹ هزار و ۴۱ لیتر در نیروگاه خیام نیشابور و کمترین آن با ۹۵۵ هزار و ۱۴۸ لیتر، آبان ماه در نیروگاه شهید باکری سمنان صورت گرفته است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار