مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر:

اختصاص 19 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره برای باغات انگور کاشمر

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر از پرداخت تسهیلات کم بهره برای داربستی کردن باغات انگور شهرستان خبر داد و گفت: تسهیلات مورد نظر 700 میلیون ریال برای هر هکتار است.
کد خبر: ۹۵۷۱۱۷۲
|
۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۲

به گزارش خبرگزاری بسیج استان خراسان رضوی از کاشمر؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر از پرداخت حدود 19 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره برای سرشاخه کاری و داربستی کردن باغات انگور شهرستان خبر داد.

کاظم قربان پور از پرداخت تسهیلات کم بهره برای داربستی کردن باغات انگور شهرستان خبر داد و گفت: تسهیلات مورد نظر 700 میلیون ریال برای هر هکتار است.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر بازپرداخت این تسهیلات را 3 ساله و با 2 سال تنفس عنوان کرد و افزود: این تسهیلات از طریق بانک کشاورزی و با نظارت مدیریت جهاد کشاورزی برای باغات انگور که به شکل پاچراغی (سنتی) هستند در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: متقاضیان دریافت تسهیلات مذکور می توانند برای تشکیل پرونده در سامانه سیتا ثبت نام و برای اطلاع از جزئیات آن به کارشناسان اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی کاشمر مراجعه نمایند.

قربان پور در ادامه به گرمای بی سابقه فصل زمستان سال جاری اشاره و بیان کرد: گرمای بی سابقه فصل زمستان امسال باعث شده علاوه بر سبزشدن زودهنگام باغات و احتمال سرمازدگی نیاز سرمایی باغات نیز با اختلال مواجه شده باشد.

وی جایگزین کردن نیاز سرمایی باغات و درختان را الزامی دانست و اظهار داشت: به تمامی باغداران توصیه می شود به منظور جایگزین کردن نیاز سرمایی باغات از روغن ولک استفاده نمایند.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر یاداور شد: نیاز سرمایی درختان به حداقل طول دوره هوای سردی گفته می شود که گیاه نیاز دارد تا در بهار سال آینده به مرحله گلدهی وارد شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار