خبرهای داغ:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: جشنواره هنرهای تجسمی فجر در کرمانشاه طی بهمن ماه برگزار می‌شود.
کد خبر: ۹۵۷۱۲۷۲
|
۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، پوریا جلالی در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره هنرهای تجسمی فجر با تبریک ایام و اعیاد ماه مبارک رجب و پیروزی ظفرمندانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تقابل با جنایت‌های رژیم خبیث و جنایتکار صهیونیستی، اظهار کرد: برنامه‌ی جشنواره هنرهای تجسمی امسال پس از تلاش‌های بی وقفه در بهمن ماه امسال به سرانجام و موعد خودش خواهد رسید.

وی افزود: یکی از اتفاقات مهم جشنواره امسال که تمایزی نسبت به استان‌های دیگر دارد این است که در جشنواره فوق توجه ویژه ای به بخش شهرستان‌ها شده که به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود و قطعأ با این کار که حرکت کم نظیری است آن هیجان و حال و هوای پرنشاط و جذابی که در مرکز استان برپاست را در شهرستان‌ها ایجاد خواهیم کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه دبیر این دوره از جشنواره جوانی خلاق و با رویکرد هنری است، گفت: بسته جشنواره پر از خلاقیت و نوآوری در رشته‌های مختلف است که اتفاقات مبارکی را برای عموم مردم به رقم خواهد زد.

جلالی بیان کرد: یکی دیگر از مهم‌ترین رخدادهای جشنواره که به صورت خلاقانه ای مدون شده است، برگزاری خیابانی جشنواره است که در روند کار شاهد آن خواهیم بود.

وی با اشاره به اهمیت پرهیز از فعالیت‌های جزیره‌ای و ضرورت ایجاد همکاری‌های مشترک، گفت: با مشارکت دستگاه‌های مرتبط از جمله شهرداری و سازمان بسیج هنرمندان این نوید را خواهیم داد که دهه‌ی فجر امسال متفاوت، پرنشاط و پر رونق خواهد بود.

جلالی خاطر نشان کرد: شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، با رویکرد هنر نوآور، خلاق، وحدت‌بخش و امیدآفرین در بهمن ماه سال جاری برگزار می‌گردد.

وی ادامه داد: این جشنواره در دو بخش رقابتی و غیررقابتی و در ۱۰ رشته هنری، شامل طراحی و نقاشی، طراحی گرافیک (پوستر)، تصویرسازی، عکاسی، خوشنویسی (نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ، ثلث، نقاشی خط)، نگارگری (نقاشی ایرانی، گل و مرغ، تذهیب، تشعیر)، کاریکاتور (موضوعی و چهره)، مجسمه‌سازی، سرامیک و آبگینه هنری و رسانه‌های هنری جدید، ظهر روز سه شنبه ۲۶ دیماه با حضور جلالی سرپرست اداره کل، در سالن جلسات این اداره برگزار شد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار