زنجان _ مسئول مجمع عالی جهادگران کشور گفت:مجمع جهادگران که وظیفه اصلی آن سیاست‌گذاری و مطالبه‌گری است، به سمت تخصصی شدن در عرصه‌های مختلف حرکت می‌کنند.
کد خبر: ۹۵۷۱۳۳۰
|
۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۶

وظایف مجمع جهادگران سیاست‌گذاری و مطالبه‌گری است

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان؛حجت‌الاسلام والمسلمین درستکار در چهارمین دوره انتخابات مجمع جهادگران استان زنجان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، کار جهادی یعنی دشمن شناسی به زمان و مکان به معنای داشتن هدف است و زمانی که گروه جهادی کار جهادی آغاز میکند باید هدفمند باشد تا بتواند مشکلات مردم را احصا و حل نماید.

وی افزود:اگر در کار جهادی مشارکت و هدف وجود نداشته باشد کار جهادی صورت نخواهد گرفت.

وی تصریح کرد:زمانی که رهبر انقلاب در سال ۷۰ دستور تشکیل بسیج سازندگی را دادند با ۴۹ گروه جهادی آغاز به کار کرد.

این مسئول با بیان اینکه امروز ۱۰۲ هزار گروه جهادی در سامانه اطلس ثبت نام کرده اند، گفت:در حال جنگ تمام عیار ترکیبی شناختی با دشمن هستیم و می‌توان گفت مواضع و اهداف دشمن در این نوع جنگ شناختی مشخص است.

مسئول مجمع عالی جهادگران کشور با بیان اینکه امروز گروه‌های جهادی بسیار رشد کرده اند که می‌توانند در تمامی عرصه‌ها خدمت رسانی کنند، گفت: امروز چراغ راه ملت ایران منویات مقام معظم رهبری و ولایت مداری است.

وی با اشاره به ظرفیت عظیم بسیج سازندگی، آن را نشان دهنده هیمنه مردمی دانست و عنوان کرد:امروز کار مجمع عالی جهادگران تامین بیل و کلنگ و تجهیزات نیست بلکه کار ما اندیشه محور و فکری است و وظیفه امروز ما مطالبه گری می‌باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین درستکار ادامه داد: گروه‌های جهادی می‌توانند بن بست‌ها را شکسته و موجب پیشرفت روز افزون کشور شوند.

این مسئول با اشاره به اینکه توجه به مسائل فرهنگی بسیار حائز اهمیت است، اذعان داشت:مسئولین بسیج سازندگی موظف هستند با صیانت و هدایت گروه‌های جهادی را همراهی کنند.

مسئول مجمع عالی جهادگران کشور افزود:سومین دوره جهادگران در حال پایان است و به جد می‌توان گفت این دوره طلایی و جهادگران اقدامات مناسبی داشتند.

این مسئول با اشاره به اینکه جهادگران پیمانکار نیستند، گفت: بسیاری از دستگاه‌های اجرایی هستند که می‌خواهند گروه‌های جهادی را مصادره کنند و گمان می‌کنند گروه‌های جهادی پیمانکاران ارزان قیمت هستند.

وی تاکید کرد: گروه‌های جهادی افرادی خودجوش هستند که برای رضای خدا و خالصانه خدمت رسانی می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین درستکار با بیان اینکه گروه‌های جهادی سیاسی نیستند، خاطر نشان کرد: حضور در انتخابات ضروری است و گروه‌های جهادی نمی‌توانند هیچ کاندیدا را تبلیغ کنند و نباید در زمینه تبلیغات ورود کنند.

این مسئول اذعان کرد: مجمع جهادگران که وظیفه اصلی آن سیاست‌گذاری و مطالبه‌گری است، به سمت تخصصی شدن در عرصه‌های مختلف حرکت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه گروه‌های جهادی باید منطقه‌محور و مسئله‌محور حرکت و گره‌ها را باز کنند، متذکر شد: با برنامه دقیق و تعمیق بخشی در خصوص کیفیت گروه‌های جهادی، خاصه قرارگاه ها، کار را به جلو می‌بریم.

وی با بیان اینکه مجمع جهادگران بال و بازوی بسیج سازندگی است، گفت:شما مطالبه گر باشید و بسیج سازندگی موظف است نیاز‌ها و مشکلات را بررسی کند.

مسئول مجمع عالی جهادگران کشور خاطرنشان کرد:امروز یکی از واقعیت‌های جامعه ما گروه‌های جهادی هستند که در حال خدمت‌رسانی به محرومان در سخت‌ترین نقاط کشور هستند و نیاز است تا فعالیت ایشان به خوبی برای مردم رسانه‌ای و تبیین شود.

ارسال نظرات