خبرهای داغ:
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان قزوین؛

کاروانسرای سعدالسلطنه خیابان سپه قزوین با کاربری هتل سنتی احیا می‌شود

کاروانسرای سعدالسلطنه خیابان سپه قزوین با کاربری هتل سنتی احیا می‌شود
علیرضا خزائلی از تصویب طرح احیای کاروانسرای تاریخی سعدالسلطنه واقع در خیابان سپه در جلسات کمیته فنی این اداره‌کل و شورای فنی میراث‌ فرهنگی استان خبر داد.
کد خبر: ۹۵۷۱۳۵۲
|
۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۳

قزوین_ علیرضا خزائلی در گفتگو با خبرنگار بسیج با اعلام این خبر گفت: طی سال‌های اخیر حدودا از سال ۱۳۹۲ چندین طرح احیا توسط مالک این بنای تاریخی ارائه شده که متاسفانه پس از بررسی در جلسات شورای فنی میراث‌فرهنگی استان به تصویب نرسیده بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با بیان اینکه در جلسه روز گذشته شورای فنی میراث‌‎فرهنگی استان طرح احیای این کاروانسرا به‌عنوان یکی از موضوعات جلسه مورد بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: طرح جدید پیشنهادی برای احیای این بنای تاریخی با تغییر کاربری به‌عنوان هتل سنتی ابتدا در کمیته فنی این اداره کل توسط مشاور مطرح و به تایید اعضا رسید و سپس در جلسه روز گذشته شورای فنی میراث فرهنگی استان مورد بررسی قرارگرفت و با رای مثبت اعضا به تصویب رسید.

خزائلی با بیان اینکه پروژه مرمت این بنا توسط مالک و تحت نظارت کارشناسان این اداره‌کل آغاز شده، افزود: مرمت این کاروانسرای تاریخی با محوریت ضلع شمال و شمال‌غربی آغاز شده که برداشت الحاقات، برداشت بافت فرسوده و تخریب‌شده، اجرای مجدد بدنه‌ها و سازه اصلی بنا و اجرای مجدد تزئینات بنا از جمله اقدام هایی است که در این طرح در دستور کار قرار دارد.

 

انتهای پیام/۱۰۰۴

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار