خبرهای داغ:

برخی مسئولان دنبال استقرار صنایع آلاینده در شاهرود هستند/هوای پاک بزرگترین نعمت و سرمایه

شاهرود_ امام جمعه شاهرود با بیان اینکه برخی مسئولان به بهانه ایجاد اشتغال و پیشرفت سعی بر استقرار صنایع آلاینده در این شهرستان را دارند، گفت:هوای پاک بزرگترین است که باید آن را برای خود و نسل آینده حفظ کرد.
کد خبر: ۹۵۷۱۴۴۹
|
۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۶

برخی مسئولان شاهرود دنبال صنایع آلاینده هستند/هوای پاک بزرگترین نعمت و سرمایهبه گزارش خبرنگار بسیج، حجت‌الاسلام عباس امینی در خطبه‌های نماز جمعه شاهرود در حسینیه اعظم مدرسه قلعه این شهر اظهار کرد: افرادی که با بی‌تقوایی به صحن مجلس شورای اسلامی راه پیدا می‌کنند، نمی‌توانند خدمتگزار صادقی برای مردم باشند.
او با بیان اینکه انتخابات برای مردم تکلیف و حق است، ابراز کرد: اگر قرار باشد مردم در امور کشور نظارت و دخالت کنند راهی جز حضور گسترده در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ندارند.
امینی به گردهمایی امامان جمعه در دیدار با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: موعظه در نماز جمعه نباید تنها به مسایل اخلاقی اختصاص یابد، بلکه مسایل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نیز مطرح شود.
امام جمعه شاهرود با بیان اینکه یکی از مصداق‌های موعظه اجتماعی موضوع جمعیت است، ابراز کرد: خطر پیری جمعیت و اسراف در استفاده از حامل‌های انرژی از جمله آب، برق و گاز باید در نمازجمعه گفته تا به درستی مصرف شود.
او به منویات رهبر معظم انقلاب در دیدار امامان جمعه اشاره کرد و افزود: مسئولان باید مردم را در همه امور فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی سهیم کنند تا نتیجه لازم حاصل شود.
امام جمعه شاهرود به ۲۹ دی روز غزه و مقاومت اشاره کرد و گفت: دیدگاه امروز مردم دنیا در قبال مردم فلسطین، ملتی مظلوم، اما پیروز است.
امینی با بیان اینکه امروزه تنفر از رژیم صهیونیستی و حامیان آن‌ها در بین مردم دنیا شدت گرفته است، اظهار کرد: دادگاه لاهه با این همه جنایت صهیونیست‌ها که مردم دنیا آن را قضاوت می‌کنند، امتحان بزرگی را پس می‌دهد.
امام جمعه شاهرود تصریح کرد: مردم ایران اسلامی همواره جنایت‌های رژیم اشغالگر را محکوم کرده‌اند و حمایت از مردم مظلوم فلسطین را در دستور کار داشته‌اند.
او به ۲۹ دی روز هوای پاک اشاره کرد و گفت: هوای پاک بزرگترین نعمت اللهی و یک سرمایه است که باید آن را برای خود و نسل آینده حفظ کرد.
برخی مسئولان دنبال استقرار صنایع آلاینده در شاهرود هستند/هوای پاک بزرگترین نعمت و سرمایهامینی با بیان اینکه برخی مسئولان به بهانه ایجاد اشتغال و پیشرفت سعی بر استقرار صنایع آلاینده در این شهرستان را دارند، ابراز کرد: مسئولان محیط زیست کشور، استان و شهرستان شاهرود بر انجام این امور نظارت بیشتری کنند تا صنایع آلاینده وارد این منطقه نشود.
امام جمعه شاهرود تاکید کرد: همه مردم، مسئولان و سرمایه‌گذاران باید نسبت به حفظ هوای پاک که سرمایه این شهر است، مراقبت کنند، این امر یک وظیفه شرعی و قانونی است.
او در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز ولات امام جواد (ع) و حضرت علی (ع) اشاره کرد و افزود: شروع امامت و تثبیت آن، مبارزه با جهل و خرافه‌ها، تربیت شاگردان تاثیرگذار از جمله ویژگی‌های مشترک این دو بزرگوار است.
امینی با بیان اینکه اعتکاف یکی از سنت‌های احیا شده به برکت انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: ارکان این سنت روزه و وقوف در مسجد است که این ریاضت شرعی آثار و برکات فراوانی در جامعه دارد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار