شریفی در همایش رای اولی های ناحیه ۲ زاهدان خطاب به دانش آموزان اظهار داشت: قطعاً جمهوری اسلامی ایران برای دشمنان مهم است و از بودن و جلو رفتن این نظام وحشت دارند.
کد خبر: ۹۵۷۵۷۴۲
|
۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۹

 به گزارش خبرگزاری بسیج زاهدان، معاون سیاسی اجتماعی استاندار در همایش رای اولی‌های ناحیه ۲ زاهدان به تشریح مولفه‌های تاثیرگذار در توسعه و آبادانی استان اشاره نمود و خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های فراوان و بی‌نظیری در شاخص‌ها و حوزه‌های مختلف دارد و تبدیل این ظرفیت‌ها به ثروت نیازمند نیروی انسانی متبحر و کارآمد است.


 وی افزود: علم باید ثروت آفرین باشد و علم و ثروت، دوگانه ی مکمل و متمم یکدیگرند.


شریفی گفت: خلاء بزرگ در استان، عدم اجرای مصوبات سفر سال ۱۳۸۱ مقام معظم رهبری بود که متاسفانه چهره استان را چندین سال عقب نگه داشت.


معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: جبران عقب ماندگی، در دستور کار قرار گرفته و بدون همراهی شما جوانان و نوجوانان به ویژه در دستگاه تعلیم و تربیت که دارای نیروی جوان، با انگیزه، فعال و توانمند است؛ میسر نخواهد بود.


 وی بیان داشت: دشمن به دنبال القا موضوع اختلاف نسل جدید با نسل حاکم و گذشته است و در این مسیر از خود بدبخت پنداری و خود تحقیری بهره‌گیری می‌کند که بگوید شما نمی‌توانید!


 شریفی خاطرنشان کرد: در جنگ شناختی، دشمن با همه قدرت پای کار آمده و به دنبال تاثیرگذاری در بین مردم و نسل کنونی است و همیشه از مشکلات و چالش‌ها می‌گوید؛ در این جنگ خبری از بیان موفقیت‌ها و دستاوردها نیست.


 شریفی اظهار داشت: بینش، بصیرت، هوشیاری، اعتماد به نفس و احساس تعلق ملی شما جوانان و نوجوانان بسیار حائز اهمیت است؛ ما باید سیستان و بلوچستان را با هم بسازیم و به دنبال پیشرفت همه جانبه این سامان باشیم و شماها در این مسیر تاثیرگذار خواهید بود و منشأ اثر هستید.


معاون سیاسی اجتماعی استاندار تاکید کرد: غفلت در استفاده از ظرفیت‌های موجود، خسران را به دنبال دارد؛ باید در پی تبیین دستاوردها و امیدآفرینی در بین مردم باشیم.


 شریفی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به دانش آموزان رای اولی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری اظهار داشت: در عرصه انتخابات چهار مولفه مهم رقابت، سلامت، امنیت و مشارکت باید مدنظر قرار گیرد؛ مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب و نسل تمدن ساز، شما هستید؛ جامعه نیاز به نگاه خلاقانه و نوآورانه شما در مسیر توسعه دارد.


 وی افزود: قطعاً جمهوری اسلامی برای دشمنان مهم است و از بودن و جلو رفتن این نظام وحشت دارند؛ جمهوری اسلامی نه ظالم است نه مظلوم، حامی مظلوم است در هر کجای جهان که باشد و پشتیبان تمام قد محرومان و مستضعفان بوده و خواهد بود.


 معاون سیاسی اجتماعی استاندار خاطرنشان کرد: ما رای می‌دهیم که دشمن بداند ما هستیم و حضور داریم و خواهیم بود و دست از باور و ایمان و اعتقادمان برنداشته و نخواهیم داشت.


 وی ادامه داد: نوع کنشگری ما در نظم نوین جهانی مهم و تاثیرگذار است و باید به نحو مطلوبی نقش آفرینی کنیم؛ خیلی از بزرگان ما رفتند و شهید شدند تا ما بمانیم و زندگی کنیم؛ اما زندگی با عزت و شرف و در مسیر آرمان‌های انقلاب و شهدا.


معاون سیاسی اجتماعی استاندار بیان کرد: در انتخابات شرکت می‌کنیم و با انتخاب صحیح و مشارکت حداکثری قدرتمان را به نمایش می‌گذاریم؛ در این گذر مجموعه آموزش و پرورش با ظرفیت نامحدودی که در اختیار دارد می‌تواند در جلب مشارکت و حضور گسترده آحاد مردم به نحو مطلوب و شایسته‌ای نقش آفرینی کند.


 وی در پایان گفت: در حل مسائل و مشکلات پیش رو از ظرفیت دانش آموزی و دانشجویی بیش از گذشته استفاده خواهیم کرد.

ارسال نظرات