خبرهای داغ:
فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهداء(ع) خبر داد

اجرای پروژه‌های توسعه آب و جاده روستایی در منطقه

علی‌اکبر پورجمشیدیان گفت: پروژ‌ه‌های توسعه آب و جاده روستایی در منطقه شمال غرب کشور اجرا می‌شود.
کد خبر: ۹۵۷۹۰۴۱
|
۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۶

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان غربی، علی‌اکبر پورجمشیدیان فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شب گذشته 23 بهمن ماه در نشست خبری گفت: مردمی کردن امنیت در حال حاضر مهم‌ترین دغدغه ما است که طی سال‌های اخیر این موضوع نهادینه شده و مردم در این منطقه برای برقراری امنیت همکاری لازم را دارند.

وی ادامه داد: سالانه اتباع خارجی از مرزهای ما برای خروج استفاده می‌کنند که تعداد زیادی از آنها دستگیر می‌شوند، به طوری که هر سال ۲۳ هزار نفر تا ۲۵ هزار نفر به همین دلیل بازداشت می‌شوند.

پورجمشیدیان خاطرنشان کرد: به واسطه هماهنگی‌هایی که انجام شده است، با افرادی که اقدام به گروگان‌گیری می‌کنند، برخود قاطعانه می‌شود؛ گروگان‌گیری معمولا از طیفی انجام می‌شود که توسط ترکیه برگردانده می‌شوند و این افراد معمولا توسط افرادی که ادعای راهنمایی دارند فریب خورده و در معرض سودجویی قرار می‌گیرند.

وی گفت: امسال بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ قبضه اسلحه و ۱۲۰ هزار شوکر، باتوم، چاقوی ضامن‌دار ضبط و توقیف شده است، برخی این‌ها را وارد کشور می‌کردند تا در سالگرد اغتشاشات سال ۱۴۰۱ استفاده کنند.

وی به اجرای پروژه‌های مردم‌یاری و محرومیت‌زدایی در استان اشاره کرد  و بیان داشت: قرارگاه محرومیت‌زدایی در شمال غرب کشور با هدف توسعه راه‌های روستایی، آب روستایی، خانه بهداشت و ... تاسیس شده است که تاکنون فعالیت‌های موثر زیادی هم داشته است.

وی به اجرای پروژه‌های توسعه آب روستایی اشاره کرد و گفت:  تلاش می‌کنیم مشکل آب در ۳۷۹ روستای آذربایجان‌غربی و ۱۶۹ روستای کردستان برطرف شود، همچنین برای انعقاد قرارداد در راستای احداث ۳۰ هزار کیلومتر جاده روستایی نیز اهتمام می‌شود.

پورجمشیدیان اضافه کرد: مرز باشماق و تمرچین برای استقبال از زائرین اربعین در حال آماده‌سازی است و به لحاظ امنیت و خدمات‌دهی هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد به طوری که پیاده‌روی اربعین سال گذشته موکب حسینیه اعظم ثارالله ارومیه روزانه از ۲ هزار نفر میزبانی کرد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار