خبرهای داغ:
رییس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: یک سامانه بارشی قوی از اواسط وقت فردا وارد جو استان شده و شاهد بارش باران توام با وزش باد خواهیم بود.
کد خبر: ۹۵۷۹۱۴۵
|
۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۹

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، سعید قاسمی اظهار کرد: بر اساس آخرین تحلیل از داده‌های هواشناسی، سامانه ای بارشی که از انرژی و رطوبت چشمگیری برخوردار است؛ از اواسط وقت فردا (چهارشنبه) تا یکشنبه هفته آینده جو استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی افزود: با ورود این سامانه به استان به تناوب شاهد بارندگی همراه با وزش باد، رعد و برق و احتمال رگبار پراکنده تگرگ در سطح استان خواهیم بود.

رییس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه ادامه داد: بارش که در روزهای پنجشنبه و جمعه، از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود؛ علاوه بر آبگرفتگی معابر، رواناب و سیلاب های محلی، ممکن است سبب طغیان برخی رودخانه ها در سطح استان شود.

قاسمی تاکید کرد: با سرد شدن تدریجی لایه های زیرین جو، بارش علاوه بر ارتفاعات و گردنه ها، احتمالاً در مناطق سردسیر نیز به شکل برف مشاهده خواهد شد.

وی با بیان اینکه تشدید وزش باد طی ساعاتی از فردا و روز پنجشنبه، ممکن است هوای مناطق مرزی را غبارآلود کند افزود: متوسط دمای هوا از روز پنجشنبه تا اوایل هفته آینده، به تدریج کاهش خواهد یافت که کاهش دما در روزهای شنبه و یکشنبه محسوس خواهد بود.

ارسال نظرات