کارشناس سیاسی گفت: کشورهای مختلف مؤلفه‌های قدرت متعددی دارند که این مؤلفه برای جمهوری اسلامی ایران مردمی‌بودن آن است.
کد خبر: ۹۵۷۹۵۱۹
|
۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از یزد؛ هادی گلزار، با اشاره به اهمیت مشارکت و حضور در انتخابات با بیان اینکه یکی از تأثیرات مهم انتخابات در بحث امنیت کشور است، گفت: کشور‌های مختلف مؤلفه‌های قدرت متعددی دارند که از آن برای افزایش قدرت استفاده می‌کنند و خروجی آن ایجاد و افزایش امنیت می‌شود که این مؤلفه برای جمهوری اسلامی ایران مردمی‌بودن آن است.

وی ادامه داد: برای نمونه بحث نظامی یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های قدرت برای کشور روسیه محسوب می‌شود، این موضوع به این معنا نیست که روسیه مؤلفه قدرت دیگری نداشته باشد، اما چنانچه به مولفه نظامی این کشور ضربه وارد شود احتمال از بین رفتن روسیه وجود دارد.

این کارشناس سیاسی عنوان کرد: یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌های قدرت کشور چین نیز مسئله اقتصادی آن است و در کنار مؤلفه‌های جمعیت و وسعت سرزمین، اگر به اقتصاد چین ضربه بسیار محکمی وارد شد این کشور دچار مشکل خواهد شد، آمریکا نیز به عنوان یکی از پرمؤلفه‌ترین کشور‌ها در قدرت محسوب می‌شود که از مهم‌ترین مولفه‌های قدرت آن نفوذ بین‌المللی است و با نفوذی که در این زمینه دارد قدرت خود را افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه همه کشور‌ها با مؤلفه‌های قدرت خود، امنیت خود را افزایش می‌دهند، افزود: جمهوری اسلامی ایران خلاف اکثر کشور‌هایی که مسائل اقتصادی، سیاسی یا نظامی آن‌ها به عنوان مولفه اصلی قدرتشان محسوب می‌شود، قدرت ملی و مردمی‌بودنش به عنوان مؤلفه اصلی قدرت آن محسوب می‌شود.

گلزار اضافه کرد: این معنی بی‌تأثیر بودن مؤلفه‌های نظامی، اقتصادی، جمعیت و وسعت سرزمین در قدرت ایران نیست این موارد نیز تأثیر بسزایی در قدرت کشور ما دارند، اما اصلی‌ترین مؤلفه نظام جمهوری اسلامی ایران بحث مردمی بودن آن است اگر این مؤلفه ضربه بخورد کشور ایران در زمینه‌های مختلف از جمله امنیت دچار مشکل خواهد شد.

وی گفت: کشور ما در زمان جنگ تحمیلی از لحاظ اقتصادی و نظامی هزاران برابر ضعیف‌تر از اکنون بود و ضربات زیادی در این زمینه‌ها در طول ۴۵ سال گذشته چه در زمان جنگ و چه بعد از آن و به واسطه تحریم‌ها خورد و حتی تحریم‌های نظامی ما بیشتر از تحریم‌ها اقتصادی بود، اما همچنان به پیشرفت خود ادامه داد و روز به روز سعی کردیم نقاط ضعف را از بین ببریم و خود را قوی‌تر کنیم.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه مهم‌ترین نماد مردمی بودن کشور ما مشارکت حداکثری در انتخابات است، ادامه داد: مشارکت بالا در انتخابات قدرت ملی به دنبال دارد و این قدرت ملی برای ما امنیت می‌آورد و دشمن پایه‌ای‌ترین عامل امنیت کشور ما که وحدت و انتخابات ماست را نشانه رفته است و اگر این اتفاق بیفتد، جمهوری اسلامی بیشترین ضربه را خواهد خورد که خروجی آن ناامنی و ایجاد مشکلات زیاد برای کشور است.

گلزار ادامه داد: در کشور‌های مختلف دنیا هم قدرت ملی مهم است، اما اگر در کشورهایی، چون آمریکا، روسیه و چین مشارکت در پایین باشد مشکل حادی برای آن‌ها به وجود نمی‌آید کشور اسلامی ایران تنها کشور در بین ۲۲۲ کشور دنیا است که اصلی‌ترین مؤلفه قدرت خود را مردم خود قرار داده و مردمی‌ترین حکومت دنیاست و اگر مردم ما از این نظام گرفته شوند مشکلات امنیتی برای کشور ما شروع خواهد شود.

ارسال نظرات