مراسم تکریم و معارفه فرماندهی مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو

مراسم تکریم و معارفه فرماندهی مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو با حضور معاون مالی، حقوقی و مجلس وزیر نیرو و رئیس مرکز راهبردی و اندیشه ورزی سازمان بسیج مستضعفین کشور برگزار شد.
کد خبر: ۹۵۷۹۶۷۴
|
۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۹

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن کشور، در این مراسم با حضور سردار فضل‌الله کفیل، رئیس مرکز راهبردی و اندیشه ورزی سازمان بسیج مستضعفین و مجتبی اصغری، رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن کشور برگزارشد.

مجتبی اصغری ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی، امنیت و مقاومت و سردار حاج قاسم سلیمانی و امام راحل (ره) گفت: شبکه بسیج وزارت نیرو از انسان‌های مؤمن و ولائی تشکیل شده است.

بسیج ما به برکت و عنایت امام خمینی (ره) و درایت‌های مقام معظم رهبری امروز پا برجا است و برگرفته از الگوی شاخصی است که حضرت‌امیرالمؤمنین (ع) به عنوان الگوی تمامی بسیجیان هستند.

وی بسیج را به عنوان شاکله دولت اسلامی معرفی و تصریح کرد: ولایتمداری، تعهد، تخصص، زمانشناسی و بصرت، از خودگذشتگی، ایثار، آگاه بودن به مسائل روز و دشمن‌شناسی، نفوذ ناپذیری در مقابل استکبار و نرم خویی و خدمت‌گزاری در مقابل مردم از خصوصیت بسیجی است.

حیدری با بیان اینکه کار خدمات‌رسانی فنی و مهندسی به مردم در صنعت آب و برق یکی از کار‌های بزرگ وزرات نیرو است، ادامه داد: لازمه اشتغال، رشد تولید، جلوگیری از خام فروشی و استفاده از ظرفیت‌های کشور نیاز به دو عنصر آب و برق دارد و بدون این دو عنصر هیچ صنعتی شکل نمی‌گیرد و اقتصاد رونق پیدا نمی‌کند.

وی افزود: فعالیت ۱۸۰هزار نیرو و حضور پررنگ بسیجیان که طی دو سال اخیر با روحیه بسیجی و جهادی فعالیت دارند، باعث شد مشکلات صنعت آب و برق حل و رضایتمندی در مردم ایجاد شود. این درحالی بود که در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰با خاموشی‌ها مشکلاتی در آسایش مردم و صنعت و اشتغال ایجاد شده بود.

وی با اشاره به طرح جهاد آبرسانی به عنوان بزرگترین پروژه کشور ادامه داد: کل بسیج وزرات نیرو پشتیبان این اقدام بوده است و در این طرح جهادی برای۱۰ هزار روستا و محرومان آبرسانی تعریف شده است که تاکنون ۳ هزار و ۵۰۰روستا با کمک خیران و قرارگاه امام حسن مجتبی علیه السلام و وزارت نیرو با یک مدیریت واحد آبرسانی شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قرار گرفتن در آستانه انتخابات، از تشکیل کمیته «راهبرد‌های مشارکت حداکثری در انتخابات» در این مجموعه خبر داد و یادآورشد: مشارکت حداکثری و انتخاب آگاهانه باید سرلوحه مسئولان و بسیجیان وزارت نیرو قرار گیرد.

سردار فضل‌الله کفیل، در این مراسم با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) بسیج را برای مقاوم‌سازی کشور در مقابل خطرات و تهدیدات تشکیل دادند، اظهار کرد: بر این اساس بسیج منشأء مقاوم‌سازی و اعتلای کشور است.

وی با بیان اینکه یکی از مراکز فاخر ما مرکز بسیج وزارت نیرو است، یادآور شد: آحاد اعضای این وزارتخانه که برای اعتلای نظام و سربلندی و رضایت مردم تلاش می‌کنند، مخاطب بسیج هستند که باید در سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها این مخاطبان را به عنوان بسیجی تلقی کنیم.

در این مراسم همچنین "سید مجید میری لاریمی" به عنوان فرمانده جدید مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو معرفی شد. بر این اساس با حکم سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، "سید مجید میری لاریمی" به عنوان فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو معرفی شد.

"سید مجید میری لاریمی" با دکتری برق هم‌اکنون مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و تنظیم مقررات بازار آب و برق ایران است و با حفظ سمت فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو را عهده‌دار شده است.

همچنین در پایان این مراسم، از خدمات و تلاش‌های "میثم جعفرزاده " فرمانده پیشین مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو قدردانی شد.

ارسال نظرات