کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد ناپایداری‌های جوی تا اواخر هفته اینده بر آسمان استان حاکم است.
کد خبر: ۹۵۸۶۹۷۱
|
۰۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۴

به گزارش خبرگزاری بسیج از کردستان، علی پناهی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فعالیت این سامانه بارشی که از ۲ روز گذشته در استان آغاز شده است تا فردا ادامه دارد و روز پنجشنبه هوا پایدار است، البته بخش غربی استان با بارش‌های پراکنده باران همراه است.

وی با بیان اینکه از عصر جمعه سامانه بارشی دیگری وارد منطقه خواهد شد، گفت: بیشترین فعالیت این سامانه بارشی نیز برای بخش غربی استان است و تا عصر روز شنبه ادامه دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: همچنین پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد از بعدازظهر روز شنبه هفته آینده سامانه بارشی فعالی وارد استان خواهد شد که تا روز چهارشنبه ادامه دارد.

وی در ادامه به میزان بارندگی ثبت شده در استان در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: در شبانه روز گذشته در مریوان ۵۸ میلی متر، سلین ۴۱ میلی متر، سروآباد ۴۰ میلی متر، آویهنگ ۲۳ میلی متر، بانه ۲۱ میلی متر، حاجی ممدان ۲۰ میلی متر، کامیاران ۱۲ میلی متر و سقز و موچش ۱۰ میلی متر بارندگی ثبت شده است.

پناهی یادآور شد: در مجموع در این سامانه بارشی سلین با ۱۴۳ میلی متر رتبه اول کشور را در میزان بارندگی ثبت شده و مریوان با ۱۲۸ میلی متر رتبه چهارم را به خود اختصاص دادند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات