زنجان_ مدیرعامل جمعیت هلال احمر زنجان گفت: هفت هزار و ۶۳۴ نفر از هموطنان در قالب طرح نوروزی از خدمات امدادی، بشردوستانه، آموزش و بخش‌های مختلف درمانی بهره مند شدند.
کد خبر: ۹۵۸۷۰۲۱
|
۰۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۴

ارائه خدمات به بیش از ۷ هزار نفر در طرح نوروزی توسط هلال احمر

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان، حکمت هاشمی با تبریک سال نو اظهار داشت: ارائه خدمات از ۲۴ اسفند در ۱۹ پایگاه امداد و نجات جاده ای، ۱۱ پست ثابت و سیار خدمات بشردوستانه و هفت پست ثابت آموزشی، درمانگاه، داروخانه و توانبخشی هلال احمر استان ارائه خدمات ویژه آغاز شده است.


وی بیان کرد: از ۲۴ اسفند تا پایان نخستین روز از فروردین سالجاری تیم‌های عملیاتی در ۱۳ عملیات امداد و نجات در قالب ۲۱ تیم ۵۴ نفره به هموطنان متاثر از حوادث خدمات ارائه داده اند.


مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: نجاتگران در این عملیات‌ها موفق به انتقال سه مصدوم به مراکز درمانی و رهاسازی یک مصدوم گرفتار در داخل خودرو کردند.


هاشمی افزود: با حضور ۲۳۱ نفر از اعضای جوانان دختر و پسر در ۱۱ پست ثابت و سیار استان سه هزار و ۱۸۳ مسافر نوروزی از خدمات بشردوستانه بهره‌مند شدند.

وی، اطلاع رسانی نقاط حادثه خیز، پویش بهرفت، طرح یاس، تست فشار خون، پویش سبز، بهره مندی از فضای دوستدار کودک، خیمه نماز و غرفه فرهنگی، آموزش مهارت‌های ایمنی و کمک‌های اولیه را از طرح‌های مختلف خدمات خدمات بشردوستانه برشمرد.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان از برپایی هفت پست ثابت آموزشی در سطح استان در قالب طرح نوروزی خبر داد و گفت: با همراهی ۴۱ مربی ۲۴۴ مسافر نوروزی در هفت روز گذشته از آموزش‌ها کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات بهره‌مند شده اند.

هاشمی با بیان اینکه درمانگاه، داروخانه در زنجان و مراکز توانبخشی در شهر‌های زنجان، ابهر و طارم در تعطیلات نوروز خدمات ارایه می‌دهند، تاکید کرد: از ۲۴ اسفند سال گذشته تا پایان روز گذشته چهار هزار و ۲۰۲ نفر نیز از خدمات مختلف این واحد‌ها بهره‌مند شده اند.

وی از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث برای دریافت خدمات امدادی با شماره ۱۱۲ ندای امداد بدون محدودیت زمانی تماس برقرار کنند.

فاطمه عسگری

ارسال نظرات