خبرهای داغ:
طلبه شهید «احمد خدادوست» اول شهریور ۱۳۴۶ در شهر بندرگز متولد شد و ۲۲ بهمن ۱۳۶۴ در عملیات غرور آفرین والفجر ۸ در فاو به شهادت رسید.
کد خبر: ۹۵۸۷۰۸۹
|
۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۴

روایتی از زندگی طلبه شهید «احمد خدادوست»

به گزارش خبرگزاری بسیج از گلستان؛ طلبه شهید «احمد خدادوست» فرزند علیرضا (بالا اغلان) در اول شهریور ۱۳۴۶ در شهر بندرگز متولد شد. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در همان شهر سپری کرد. دوره متوسطه را تا پایان سال اول دبیرستان در رشته اقتصاد دبیرستان امیرلطیفی بندرگز گذراند و پس از آن در سال ۱۳۶۴ وارد مدرسه علمیه «امام محمدباقر (ع)» بندرگز شد و در مقطع مقدمات مشغول تحصیل شد.

شهید خدادوست در دو مقطع به جبهه اعزام شد. بار اول در تیر ماه ۱۳۶۳ به کردستان اعزام شد و مدت شش ماه در مریوان حضور داشت. اعزام بعدی – که دو ماه به طول انجامید- در دی ۱۳۶۴ بود که شهید خدادوست از طریق لشکر ۲۵ کربلا به جبهه جنوب اعزام شد و در عملیات والفجر ۸ شرکت کرد.

سرانجام شهید خدادوست ۲۲ بهمن ۱۳۶۴ در سن ۱۸ سالگی در عملیات غرور آفرین والفجر ۸ در فاو بر اثر اصابت ترکش شهد شیرین شهادت را نوشید. پیکر مطهرش در ۲۴ بهمن ۱۳۶۴ در بندرگز تشییع و در گلزار شهدای امامزاده حبیب الله شهر نوکنده به خاک سپرده شد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی نوید شاهد

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها