استاندار آذربایجان شرقی مطرح کرد

ضرورت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص تخلفات رانندگی

تبریز- استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص تخلفات رانندگی و کاهش تصادفات و سوانح جاده‌ای در جامعه تاکید کرد.
کد خبر: ۹۵۸۷۲۶۲
|
۰۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۲

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، مالک رحمتی در جلسه شورای راهبری کاهش تصادفات استان با بیان اینکه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص رانندگی صحیح بسیار مهم است و می‌تواند برای حفظ جان مردم موثر باشد گفت: باید سیاست ما به گونه‌ای باشد که مردم مسیر را جزیی از سفر بدانند و در طول سفر و طی راه با سرعت بالا رانندگی نکنند.

وی به کیفیت کم خودرو‌ها و افزایش کیفیت آنها اشاره کرد و افزود: قبل از سفر نیز مردم باید معاینه فنی خودروی خود را انجام دهند و با تجهیزات لازم سفر کنند از سویی نقاط حادثه خیز هم بخشی از این سفر است که باید دستگاه‌های خدمات رسان به صورت عاجل این نقاط را بررسی و رفع خطر کنند.

رحمتی با بیان اینکه در بخش درون شهری حقیقتا حتی یک نفر فوتی غیرقابل پذیرش است و باید با اقدامات جهادی در این مورد اقدام شود گفت: از تمامی دستگاه‌های خدمات رسان، نظارتی و اجرایی که برای آرامش مردم شبانه روزی تلاش می‌کنند قدردانی می‌کنم.

وی گفت: فلسفه تشکیل این جلسه که جان مردم و کاهش تلفات و تصادفات است امری بسیار مهم می‌باشد و باید تعداد فوتی‌ها و تصادفات ما کاهشی شود همچنین اگر برنامه ریزی‌ها کارشناسی شده باشد و اقدام واکنش سریع صورت پذیرد می‌توانیم حوادث را سریعا جبران کنیم.

 رحمتی افزود: در طرح نوروزی تلفات و فوتی‌های نشان از فوت بیش از ۳۰۰ نفر در سطح کشور دارد.

وی گفت:امسال بر خلاف سال‌های گذشته سه موج سفر خواهیم داشت و باید آمادگی خود را حفظ کنیم در موج اول سفر‌ها نتایج قابل قبول و رضایت بخش نیست باید یکسری اقدامات لازم انجام شود تا به حداقل تصادفات برسیم.

 رحمتی اضافه کرد: برای شرایط بارانی هم نیازمند برنامه ریزی مضاعف هستیم و برای پیک دوم و سوم نیازمند همراهی صدا و سیما و رسانه‌ها هستیم تا اطلاع رسانی لازم انجام شود.

 استاندار آذربایجان شرقی در ادامه جلسه دستور تجهیز قسمتی از بخش حادثه خیز ورودی شهرستان شبستر به نیوجرسی را به فرماندار این شهرستان صادر کرد تا از سوانح بعدی در این قسمت جلوگیری شود.

علیزاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان آذربایجان شرقی گفت: در استان ۱۴ هزار کیلومتر جاده داریم که یک هزار و ۷۰۶ کیلومتر راه‌های شریانی است و ۷۲ راهدارخانه در سطح استان تا ۱۵ فروردین آمادگی شبانه روزی برای ارائه خدمات جاده‌ای به هموطنان را دارند.

 سرهنگ خشتگر معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان آذربایجان شرقی گفت: ما در راستای کاهش تصادفات به نتیجه مطلوب نرسیده ایم با اینکه همه دستگاه‌ها در حال آمادگی کامل هستند، اما باید برای پیشرفت در این بخش و کاهش تصادفات با فناوری‌های نوین اقدام کنیم.

 سرهنگ قنبرزاده رئیس پلیس راهور استان آذربایجان شرقی هم گزارشی از آمار جان باختگان طرح نوروزی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در بخش درون شهری ارائه کرد و گفت: برخورد با رانندگان متخلف در این طرح ۱۴ درصد افزایش داشته است.

 سرهنگ آبراهه رئیس پلیس راه استان آذربایجان شرقی گفت:امسال ۲۰۵ تیم عملیاتی در سطح استان فعال هستند و از ۲۴ اسفند طرح نوروزی شروع شده و طی تصادفات درون و برون شهری حادث شده ۲۰ مورد فوتی را شاهد بودیم که در همین راستا ۲۵۲ دستگاه خودروی حادثه ساز توقیف شدند.

ارسال نظرات