استاندار ایلام گفت: طی ۲ سال گذشته پیشرفت فیزیکی تونل کبیرکوه به ۹۳ درصد رسیده است و هزینه تمام شده این پروژه ۳ هزار میلیارد تومان است.
کد خبر: ۹۵۸۷۴۵۳
|
۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۷

به گزارش خبرگزاری بسیج، حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام، روز یکشنبه ۵ فروردین ماه در جریان بازدید از مسیر منتهی به به تونل کبیرکوه و گالری تخریب شده، گفت: تا ۲ هفته دیگر پیمانکار توانمند با بنیه مالی قوی برای تکمیل واریانت مجاور گالری تونل کبیرکوه مشخص شود.

وی افزود: برای تسریع در روند تکمیل پروژه کبیرکوه، واریانت مجاور گالری به مناقصه گذاشته شود که اگر مناقصه طول کشید، ترک تشریفات در دستور کار قرار گیرد. 

نماینده عالی دولت در استان ایلام ادامه داد: مطالبات ۲ پیمانکار این پروژه حدود یک هزار میلیارد تومان است که پیگیری لازم برای پرداخت این مطالبات انجام می‌شود.

وی هزینه تمام شده تونل کبیرکوه را ۳ هزار میلیارد تومان ذکر و خاطرنشان کرد: تاکنون حدود یک هزار میلیارد تومان به پیمانکاران پرداخت شده و مابقی ۲ هزار میلیارد تومان تا قبل از تکمیل و تحویل پروژه از طریق سازمان برنامه و بودجه تامین و به پیمانکاران پرداخت می‌شود.

بهرام‌نیا با بیان اینکه طبق وعده پیمانکاران این تونل حداکثر تا پایان خردادماه زیر بار ترافیک می‌رود، تصریح کرد: میزان پیشرفت فیزیکی تونل کبیرکوه از سال ۸۹ تا سال ۱۴۰۰ حدود ۴۳ درصد بود اما طی ۲ سال گذشته پیشرفت فیزیکی این پروژه به ۹۳ درصد رسیده است.

وی بیان داشت: مدت زمان قانونی اتمام پیمان پروژه تونل کبیرکوه ۱۵ آبان ماه ۱۴۰۳ است اما تلاش داریم تا پایان خرداد ماه سال جاری این پروژه در سفر رئیس‌جمهور مورد بهره‌برداری قرار گیرد و زیر بار ترافیک برود.

بهرام‌نیا اضافه کرد: پس از تعطیلات نوروز نشستی مشترک با مسئولیت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و فرمانداران دره‌شهر و آبدانان و ۲ پیمانکار تونل کبیرکوه و پیمانکار پروژه تامین برق پروژه برگزار شود‌.

 

ارسال نظرات