مدیرکل استاندارد استان مرکزی در گفت‌وگو با بسیج اعلام کرد
مدیرکل استاندارد استان مرکزی گفت: کارشناسان و بازرسان استاندارد تا پایان تعطیلات بازار نوروز و رمضان را رصد می‌کنند.
کد خبر: ۹۵۸۷۵۳۹
|
۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۰

سید سعید میرنظامی مدیرکل استاندارد استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج استان مرکزی با اشاره به اجرای طرح عیدانه بازرسان استاندارد گفت: این طرح توسط بازرسان استاندارد استان تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در این طرح از هتل‌ها و مراکز اقامتی، میادین میوه و تره بار، آجیل‌فروشی‌ها، پایانه‌های مسافربری، خدمات فرودگاهی، قالیشویی‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مراکز پذیرایی، رستوران‌ها و... بازدید خواهد شد.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی، استاندارد را مرز کیفیت دانست و تصریح کرد: این طرح با هدف نظارت عالی و ارزیابی انطباق خدمات از لحاظ ایمنی، بهداشت و سلامت عمومی و در راستای اطمینان آفرینی و جلب اعتماد عمومی اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: اجرای این طرح بسترهای لازم برای آرامش خاطر و اطمینان عموم مردم و استفاده کنندگان از کیفیت خدمات در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان را فراهم می‌کند.

میرنظامی با یادآوری اینکه سامانه ۱۵۱۷ اداره کل استاندارد آماده دریافت گزارش و شکایات مردمی درخصوص کالاهای غیراستاندارد است، گفت: سامانه ۱۵۱۷ اداره کل استاندارد به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش و شکایات مردمی در زمینه کالاهای غیر استاندارد است و شکایت های مردمی در این سامانه ثبت و در اسرع وقت برای رسیدگی در اختیار کارشناسان مربوطه قرار خواهد گرفت.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی رکن اول ترویج الزامات استاندارد در یک جامعه و استانداردسازی کالا و خدمات را آموزش صحیح و فرهنگ سازی آن در جامعه دانست و تصریح کرد: هم‌وطنان برای تائید اصالت کالای خریداری شده خود می‌تواند از سامانه پیامکی ۱۰۰۰۵۱۷ استفاده کنند و نسبت به اصالت کالای مورد نظر اطمینان حاصل پیدا کنند.

وی رصد کم‌فروشی و نظارت بر آن را مهمترین اولویت‌ کاری این سازمان در دولت سیزدهم برشمرد و افزود: باتوجه به پایش و نظارت متداول ترازوهای اصناف در طول سال این امر در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان ویژه در دستور کار قرار دارد و برای صیانت از حقوق مردم، ترازوی اصناف استان مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات