خبرهای داغ:
شعبانی از ایجاد اشتغال برای یک هزار و ۳۱۴ نفر از مددجویان زندان خبر داد و گفت: در راستای تحقق سند تحول قضایی، با تعیین کارگروه اشتغال زندانیان و خانواده آنان در مجموعه قضایی استان زمینه اشتغال برای ۵۱ نفر از خانواده زندانیان نیز در استان فراهم شده است.
کد خبر: ۹۵۸۷۷۵۰
|
۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۴

قزوین_ به گزارش بسیج، علی شعبانی در تشریح این خبر گفت: در سال گذشته با تلاش بنیاد تعاون زندانیان و حوزه اشتغال اداره کل زندانها، زمینه اشتغال یک هزار و ۳۱۳ مددجوی زندان در بخش صنعت و زیر نظر کارفرماهای بخش خصوصی، به صورت نیمه باز در بخش کارخانجات بنیاد تعاون، به صورت اشتغال کارگاهی در داخل زندانها و یا نشسته در داخل اندرزگاه ها فراهم گردید.

شعبانی افزود: ۵۵۱ زندانی در طرح اشتغال کارگاهی، ۵۷۳ زندانی در طرح اشتغال نشسته و همچنین ۱۸۹ نفر از زندانیان واجد شرایط نیز برای اشتغال بکار به کارخانجات سطح استان اعزام شده اند.

وی با تاکید بر ایجاد اشتغال برای کلیه زندانیان حائز شرایط کار، گفت: زندانیان در دوران تحمل حبس خود، با فراگیری حرف مختلف شغلی و اشتغال بکار، علاوه بر تأمین مایحتاج مورد نیاز خود در زندان، به معیشت خانواده کمک می کنند.

جذب ۴۲ میلیارد ریال اعتبار از محل تبصره ۱۶ برای اشتغال زندانیان

شعبانی اضافه کرد: از اینرو با تلاش های بی وقفه و با جذب کارآفرینان و سرمایه گذاری بخش خصوصی، نسبت به توسعه اشتغال در داخل و خارج از زندان اقدامات ویژه ای صورت پذیرفته و با جذب ۴۲ میلیارد ریال از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه برای ۵۰ زندانی نیز اشتغال ایجاد شده است.

رییس کل دادگستری استان قزوین تصریح کرد: با تلاش اداره کل زندان ها و مجموعه قضایی استان و جذب تسهیلات به مبلغ ۱۴میلیارد ریال از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه، ۴۰۰ مترمربع فضای خوابگاهی و کارگاهی در زندان مرکزی در راستای توسعه اشتغال زندانیان احداث شده است.

ایجاد اشتغال برای ۵۱ خانواده زندانی در استان

شعبانی در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه یکی از مهمترین اولویت خانواده زندانیان مسائل اقتصادی و معیشتی می‌باشد، در راستای تحقق سند تحول قضایی، با تعیین کارگروه اشتغال زندانیان و خانواده آنان در مجموعه قضایی استان زمینه اشتغال برای ۵۱ نفر از خانواده زندانیان در استا فراهم شد و در حال حاضر ۱۷ نفر از این افراد در منزل و ۳۴ نفر نیز در واحدهای صنعتی خارج از منزل در حال فعالیت هستند

وی با بیان اینکه در راستای پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب‌های اجتماعی و همراهی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها ۱۱ کارگاه اشتغال زایی در کنار مراکز ترک اعتیاد احداث شده است، گفت: در سال گذشته بیش از ۴۹۰ نفر از معتادان بهبود یافته جهت اشتغال معرفی شده‌اند که ۲۲۰ نفر از این افراد به صورت پایدار در واحدهای صنعتی و کشاورزی و ۱۰۱ نفر از این افراد نیز در مشاغل موقت مشغول به کار هستند و مابقی افراد نیز جهت اشتغال در مراکز تولیدی و صنعتی به دستگاه های متولی معرفی شده اند.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار