شناسایی ۴ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی در الیگودرز

فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی لرستان از شناسایی چهار مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی در شهرستان الیگودرز خبر داد.
کد خبر: ۹۵۸۸۰۲۵
|
۰۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۴

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، ، سرهنگ مسلم مویدی امروز در گفت‌وگو با رسانه‌ها، اظهار داشت: در گشت‌زنی یگان حفاظت اراضی کشاورزی شهرستان الیگودرز چهار مورد تغییر کاربری غیرمجاز در شهرستان الیگودرز شناسایی و نسبت به صدور اخطار توقف عملیات و دیوارنویسی اقدام شد.

 

وی حفظ کاربری اراضی را عامل تأمین‌کننده امنیت غذایی کشور دانست و از مسئولان استانی و شهرستان‌ها مرتبط با حوزه امور زمین خواست در حراست از این اراضی تلاش کنند و با جهاد کشاورزی همکاری کنند.

 

فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی لرستان، افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف یگان حفاظت امور اراضی پیشگیری از تغییر کاربری‌های غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی است که توسط اکیپ‌های گشت ۱۳۱، کارشناسان پهنه و اداره امور اراضی به طور مستمر مورد پایش و نظارت قرار می‌گیرد و اگر موردی مشاهده شود علاوه بر توقف عملیات و ابلاغ اخطاریه به متخلفان ضمن تشکیل پرونده تخلف به مراجع قانونی معرفی می‌شوند.

 

سرهنگ مویدی با بیان اینکه بی‌شک مشارکت و نظارت همگانی، بهترین و مؤثرترین راه برای حفاظت از سرمایه‌های ملی کشور است، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی مراتب را از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی (تلفن ۱۳۱) یا مراجعه به واحدهای کشیک مستقر در این مدیریت و مدیریت امور اراضی استان اطلاع دهند.

ارسال نظرات