رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد

ارائه ۲۲ هزار خدمت درمانی در هفته اول تعطیلات نوروزی/ تولد 99 نوزاد در هفته اول نوروز در تبریز

تبریز- رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از ارائه حدود ۲۲ هزار خدمت درمانی از اول فروردین ماه 1403 الی هفتم فروردین در مراکز آموزشی ودرمانی تبریز خبر داد.
کد خبر: ۹۵۸۸۰۸۲
|
۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۶

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، دکتر بهمن نقی پور با اشاره به تداوم ارائه خدمات درمانی در مراکز آموزشی و درمانی تبریز در ایام تعطیلات نوروز گفت: در این مدت در مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) ۸۲ مورد عمل جراحی انجام شده و تعداد مراجعه به اورژانس 2354 نفر، ویزیت سرپائی 1836 مورد، تعداد موارد بستری 331 نفر و اعزام به سایر مراکز 105 مورد بوده است.

وی افزود: در مرکز آموزشی و درمانی سینا نیز تعداد اعمال جراحی 113 مورد، ویزیت سرپایی مراجعین درمانگاه 218 مورد، بیماران بستری 262 نفر، و پذیرش بیماران اورژانس در این مرکز 1563 نفر بوده است.

دکتر نقی پور از ۶۰۵ عمل جراحی در مرکز آموزش درمانی شهدای تبریز خبر داد و گفت: در طی هفته اول نوروز تعداد مراجعین به اورژانس این مرکز 1839 مورد ، ویزیت سرپایی 155 مورد، تعداد اعمال جراحی 209 مورد بوده و تعداد 396 عمل نیز در اتاق عمل سرپایی اورژانس انجام گرفته است.

وی در خصوص ارائه خدمات در مرکز آموزشی و درمانی کودکان زهرا مردانی آذر گفت: در این مرکز نیز تعداد اعمال جراحی 25 مورد، ویزیت سرپائی 1962 مورد، بیمار بستری 360 مورد و تعداد مراجعین به اورژانس 1555 مورد بوده است.

نقی پور ادامه داد: خدمات ارائه شده در مرکز آموزشی ودرمانی چشم نیکوکاری نیز در درمانگاه تخصصی 74 بیمار، درمانگاه اپتومتری 113 بیمار، درمانگاه پاراکلینیک 37 بیمار، مراجعه به اورژانس 1467 نفر ، بیماران بستری 17 نفر و اعمال سرپائی اورژانس یک نفر بیمار گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: در مرکز آموزشی و درمانی چشم علوی نیز تعداد 84 نفر توسط متخصص ویزیت شده اند و تعداد 1289 نفر نیز به اورژانس مراجعه کرده و تحت مداوا قرار گرفته اند.

دکتر نقی پور ادامه داد: در بیمارستان رازی تبریز نیز تعداد بیماران مراجعه به اورژانس 96 نفر و تعداد افراد بستری 41 نفر و تعداد 55 نفر نیز بصورت ویزیت سرپایی تحت مداوا قرار گرفته اند.

وی در خصوص مرکز آموزشی ودرمانی قلب شهید مدنی تبریز گفت: تعداد اعمال جراحی انجام شده در این مرکز 10 مورد، آمار مربوط به ویزیت سرپایی 648 نفر ، بیماران بستری 138 نفر و آمار مراجعه به اورژانس نیز در این مرکز 759 مورد است.

وی از تولد ۹۹ نوزاد در مراکز آموزش درمانی تبریز خبر داد و گفت: در طی هفته اول تعطیلات ۳۹ نوزاد در مرکز آموزشی ودرمانی طالقانی تبریز بدنیا آمده است، 39 نفر نیز مورد عمل جراحی قرار گرفتند و 204 ویزیت سرپایی در این مرکز انجام شده است.

وی افزود: در مرکز آموزشی و درمانی الزهراء نیز در این مدت 60 نوزاد متولد شده است و تعداد اعمال جراحی 95 مورد و تعداد ویزیت سرپایی نیز 1310 مورد بوده است.

دکتر نقی پور گفت: در مرکز آموزشی و درمانی اسد آبادی نیز تعداد بیماران مراجعه کننده به اورژانس و سرپائی 1816 نفر بوده اند که تحت مداوا قرار گرفته اند.

وی در خصوص بیمارستان باباباغی نیز گفت در این مرکز نیز تعداد مراجعه کنندگان به اورژانس 30 نفر بوده است.

وی ضمن تقدیر از خدمات کادر درمانی فعال در مراکز آموزشی ودرمانی گفت: ارائه خدمات در ایام تعطیلات نیز در مراکز آموزشی ودرمانی تبریز روند طبیعی دارد و همکاران ما به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به مردم عزیزمان هستند.

ارسال نظرات