امام جمعه شهرستان بیله سوار گفت: برای تقسیم عادلانه آب رود ارس شایسته است وزارت نیرو مدیریت منابع آب ارس را به استان اردبیل واگذار کند.
کد خبر: ۹۵۸۸۳۶۷
|
۱۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۶

مدیریت ارس به اردبیل واگذار شود

به گزارش خبرنگار بسیج، حجت الاسلام جابر عزیزی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر بیله سوار با دعوت همگان به رعایت تقوای الهی تقوا را یک امتیاز اساسی برای رشد و ترقی انسانها دانست و اظهار کرد: خداوند تمام امکانات معنوی را برای رسیدن به تکامل و رشد در راستای تقوا قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: هر هفته موضوعات کلان منطقه‌ای و کشوری از مجلس خبرگان و نمایندگان مجلس از تریبون نمازجمعه مطالبه گری می شود که یکی از مهمترین آنها در راستای رشد تولید و جهش تولید احیا حقابه مغان از رود ارس است که متاسفانه توسط استان آذربایجان شرقی دست درازی می شود و تنها راه حل این بحران اعطای مدیریت رود ارس به استان اردبیل است.

امام جمعه بیله سوار گفت: با اینکه رود ارس در محور آذربایجان غربی است اما مدیریت آن به دست آذربایجان شرقی است ولی با توجه به اصل احداث رود ارس به خاطر حوزه مغان باید مدیریت آب رود ارس نیز به استان اردبیل واگذار شود.

عزیزی بحران آب مغان به ویژه در کشت دوم را ناشی از سوء مدیریت از آب منطقه ای آذربایجان شرقی دانست و تصریح کرد: کشت ۱۰ هزار هکتار برنج نمونه بارز و عینی این سوء مدیریت است که این موضوع در شهرستان بیله سوار به خاطر انتهای شبکه بودن بسیار مهم و ضروری است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بیله سوار در ادامه به داستان پرغصه مردم غزه و فلسطین اشاره کرد و افزود: بالاترین عار ننگ و نفرین ها بر مدعیان حقوق بشر، آزادی بیان، حقوق زن و کودک و محاکمه بین المللی و سران کشور های اسلامی و نظام لیبرال و دموکراسی غربی و تفکر غربی که نظاره گر و شاهدین جنایات تاریخی و نسل کشی و هجوم و کشتار وحشیانه هستند.

عزیزی با تبریک فرارسیدن ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی، به دستاوردهای نظام اشاره کرده و خواستار جهاد تبیین توسط افراد تاثیر گذار جامعه شد.

وی فرارسیدن شب های قدر و سالروز ضربت خوردن و شهادت امیر مومنان حضرت علی (ع) را تسلیت گفت و از عموم مردم خواست؛ به دلیل تقارن این ایام عزیز با روز طبیعت، حرمت این روز را نگه داشته و دین خود را مثل همیشه به اهل بیت و عصمت و طهارت (ع) نشان دهند.

ارسال نظرات