خبرهای داغ:

ضرورت ارتقای بهره‌وری و سهم ارزش افزوده آذربایجان شرقی در سال 1403

تبریز- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی با اشاره به شعار جهش تولید با مشارکت مردم سال 1403 رهبر انقلاب، بر ضرورت ارتقای شاخص‌های بهره‌وری و سهم ارزش افزوده استان از کل کشور در سال جاری تاکید کرد.
کد خبر: ۹۵۸۸۴۲۹
|
۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۹

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حیدر فتح‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در سال جدید برنامه‌محوری به جای مسئله محوری مهمترین اولویت برنامه‌ریزی دستگاه‌های اجرایی استان است.
وی افزود: در سال ۱۴۰۳ شناسایی ظرفیت‌های بالقوه و تبدیل آنها به ظرفیت‌های بالفعل در راستای ارتقای شاخص‌های بهره‌وری و سهم ارزش افزوده استان از کل کشور و استفاده بهینه از منابع و دارایی‌های استان با جدیت پیگیری می‌شود.
فتح‌زاده خاطرنشان ساخت: در این راستا مقرر شد کلیه دستگاه‌هایی اجرایی استان بدون نظر گرفتن وظایف جاری، برنامه‌های اولویت‌دار و پروژه‌های مورد نظر را با لحاظ شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»، تعریف و برنامه زمان‌بندی شروع و اتمام آن را در سال ۱۴۰۳ بصورت عملیاتی ارائه کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، همچنین بر لزوم تعیین شیوه تامین منابع مالی، مشخص کردن جایگاه مشارکت بخش خصوصی، شاخص‌های کارایی، اثربخشی و بهره‌ور بودن و در نهایت تسهیل‌گری در اتمام پروژه‌ها تاکید کرد.
وی ابراز داشت: در سال ۱۴۰۳ مولدسازی در تامین منابع مالی پروژه‌ها و تعیین برنامه‌های عملیاتی دستگاه‌ها نقش مهم و موثری خواهد داشت.
فتح‌زاده توضیح داد: معتقدم برنامه محور بودن دستگاه‌ها، به تقویت اعتماد و سرمایه اجتماعی، تخصیص بهینه منابع و رضایت‌مندی از عملکرد سازمان و دستگاه‌های اجرایی منجر می‌شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار