انقلاب اسلامی در محاسبات سیاسی جهان غیرقابل تصور بود

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با رأی قاطع مردم محقق شد گفت: انقلاب اسلامی در محاسبات سیاسی جهان غیرقابل تصور بودو
کد خبر: ۹۵۸۸۶۵۰
|
۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۰

به گزارش خبرگزاری بسیج از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در مراسم گرامیداشت سالروز 12 فرودین، روز جمهوری اسلامی با حضور استاندار، مسئولان و اقشار مختلف مردم در مسجد امام حسن مجتبی علیه‌السلام بوشهر با بیان اینکه این روز در تاریخ سیاسی ایران جایگاه فوق‌العاده مهم است اظهار داشت: تاریخ ایران در ادوار مختلف مشکلات و معضلات گوناگون تجربه کرده بود و رژیم منحوس پهلوی یک رژیم وابسته به غرب از جمله آمریکا به تمام معنا بود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در محاسبات سیاسی جهان غیرقابل تصور بود تصریح کرد: دو بلوک شرق و غرب به سرکردگی آمریکا و سردمداران شوروی، تمام کشورهای جهان مانند یک کیک بین خود تقسیم کرده بودند و به کیک جهانی تعبیر شده بود.

امام جمعه بوشهر، ادامه داد: در این شرایط جهانی، امام راحل و مردم انقلابی و مسلمان ایران با یک حرکت اسلامی و پیروزی در این حرکت و انقلاب و سرنگونی رژیم شاهنشاهی‌ دست رد به تمامی اندیشه‌ها و محاسبات سیاسی جهان زدند که دین و حرکت‌های دینی، انقلابی اسلامی زنده، پویا، حرکت آفرین است و رژیم شاهنشاهی‌ تا دندان مسلح و وابسته شدید به آمریکا و مورد حمایت شوروی سرنگون شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، پیروزی انقلاب اسلامی را ایجاد برگ زرین دیگری بر کتاب سیاسی جهان دانست و بیان کرد: برای متفکران سیاسی جهان قابل تصور نبود که یک حرکت دینی انقلاب کند و یک رژیمی که کاملاً مورد حمایت سران بلوک شرق و غرب است سرنگون کند.

منتخب مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه انقلاب اسلامی با شعار نه شرقی نه غربی یک افق جدیدی برای مردم جهان به ویژه مسلمانان گشود گفت: پیروزی انقلاب اسلامی برای متفکران سیاسی جهان یک شوک سیاسی در عرصه طراحی‌های ذهنی و یک تکانه شدید به نظام محاسباتی سران سیاسی جهان بود.

صفایی بوشهری، ادامه داد: بر اساس دیدگاه یکی از سران رژیم صهیونیستی، انقلاب اسلامی یک زلزله است که آثار آن آیندگان خواهند دید، به همین جهت این انقلاب یک انقلاب فوق‌العاده ویژه در جغرافیای سیاسی جهان و در تاریخ حرکت‌های جهانی است.

وی باتأکید بر این نکته که انقلاب اسلامی منبعث از آموزه‌های اسلامی، قرآنی است تصریح کرد: انقلاب اسلامی بر خواسته از سیره اعتقادی، رفتاری، اخلاقی و سیاسی پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت علیه‌السلام است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، انقلاب اسلامی را بر نظام و هندسه حکمرانی فقه حکومتی و فقه اسلامی دانست و بیان کرد: به همین سبب یک فقیه جامع‌الشرایط با انتخاب تعداد کثیری از خبرگان ملت در عرصه فقاهت و تشخیص رهبری کشف و به‌عنوان رهبر انتخاب می‌شود که در زمان غیبت حضرت مهدی موعود (عج) زمام امور را به دست بگیرد و شمس الشموس منظومه حکمرانی باشد.

امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه نظام‌های سیاسی دیگر در جهان بر اساس اندیشه‌های خود دنبال حاکمیت حزب و نیروهای سیاسی خود در جامعه هستند خاطرنشان کرد: این نظام‌ها دنبال دوری مردم از مبانی اصیل انسانی و الهی هستند که این مهم در کشورهای غربی و شرقی به خوبی مشهود است و دارای چه مشکلاتی هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، انقلاب اسلامی ایران را ایجاد یک فجر و یک طلوع دانست و ادامه داد: با طلوع این انقلاب منشا تحولات بزرگ جهانی می‌شود که یکی از آنها فروپاشی بلوک شرق است و ان‌شاءالله به‌زودی سقوط قطب غرب هم خواهیم دید.

منتخب مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه انقلاب اسلامی دنبال تمدن اسلامی بر اساس مدینه فاضله نبوی است گفت: پیشرفت بر اساس عدالت، تحقق آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی در همه ابعاد از اهداف مهم نظام اسلامی است.

صفایی بوشهری، با اشاره به بلوک شرق و غرب با هم برای نابودی انقلاب با هم متحد شدند خاطرنشان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان چون ایران اسلامی را مانع اندیشه جهانخواری خود می‌دانستند با جنگ‌های سخت و نرم علیه جمهوری اسلامی ایران تاختند و انواع تحریم‌ها اعمال کردند که با درایت امام راحل و هدایت‌های مقام معظم رهبری، مردم، نیروهای مسلح، سپاه و بسیج چنان سدی ایجاد شد که کشورهای متخاصم احساس ضعف می‌کنند.

وی باتأکید بر این نکته که رژیم اشغالگر قدس و جنایتکاران صهیونیستی که مردم غزه را تحت محاصره خود قرار دارند متوقف شده‌اند و پیروز نمی‌شود گفت: نیروهای انقلابی جهان نقطه اتکایی پیدا کرده‌اند، در آغاز تشکیل رژیم صهیونیستی ارتش تمام کشورهای عربی برای مقابله 5 روز بیشتر در برابر اسرائیل غاصب تحمل نکردند ولی اکنون الحمدلله محور مقاومت با پشتیبانی ایران شکست‌های سنگینی به رژیم صهیونیستی تحمیل می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، انقلاب اسلامی را حرکتی در ادامه بعثت رسول خدا و قیام اباعبدالله حسین علیه‌السلام دانست و اضافه کرد: امام راحل کار بزرگی انجام داد، با اینکه برای همه ثابت بود که این انقلاب به دنبال جمهوری اسلامی و تحقق آن است و در همه راهپیمایی‌ها نشان داده بودند و شعار مردم همین بود ولی امام راحل با آن هوشمندی خود و نگاه آینده بیان کردند باید جمهوری اسلامی به رأی گذاشته شود و رسماً با رأی مردم تثبیت شود تا تاریخ بماند.

امام جمعه بوشهر، ادامه داد: روز 12 فروردین این معنا حاصل و در تاریخ خواست مردم ایران تثبیت شد و با اکثریت فوق‌العاده و رأی قاطع مردم جمهوری اسلامی ایران محقق شد.

ارسال نظرات