رهبري هوشمندانه بنيانگذار انقلاب اسلامی و جلوگيري از انحراف انقلاب در دفاع ازحقوق مردم در 12 فروردين سال 57 بسيار مهم و ارزشمند بود.
کد خبر: ۹۵۸۸۶۹۲
|
۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۴

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛  حسن فرامرزي،تحليلگر مسائل سياسي، با گرامیداشت خلق حماسه بزرگ مردم ایران اسلامی در 12فروردين روز جمهوري اسلامي ايران گفت: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي در سال ۵۷ به فرمان امام خميني (ره)  دستور تشکيل دولت موقت صادر شد و بازرگان به عنوان نخست وزير موقت سکان دولت را به عهده گرفت،پس از آن بحث و نظرها در خصوص نامگذاري حکومت در بين اقشار و جناح‌هاي مختلف و گروه‌هاي مختلف شکل گرفت.

 وی ادامه داد: دراين خصوص يکي می گفت "جمهوري خلق" و ديگري "جمهوري دمکراتيک" و هر جرياني مطابق ميل و تفکر خود نامي رامطرح مي کرد،  وقت آن رسيد که در اين موضوع مهم امام راحل به عنوان رهبر کبیر انقلاب تصميم گيري نمايند، لذا امام دستور به نامگذاري حکومت يعني جمهوري اسلامي ايران را با تاکيد بر اينکه نه يک کلمه کم و نه يک کلمه زياد را صادر فرمودند.

فرامرزي، افزود:  امام دستور دادند که براي نامگذاري و تغيير نام رژيم سابق آن را به راي مردم و همه پرسي بگذارند و در تاريخ دهم و يازدهم فروردين سال ۵۸ با اخذ راي در قالب آري به رنگ سبز و نه به رنگ قرمز، نوع حکومت با ۲/۹۸ درصد آرا تغيير رژيم سابق به جمهوري اسلامي به تصويب ملت رسيد و در روز دوازدهم فروردين نتيجه شمارش آرا نقطه عطف در تاريخ انقلاب اسلامي و ملت مسلمان ايران يعني حکومت جمهوري اسلامي ايران به عنوان پرچمدار ملت ايران به تصويب ملت و تاييد امام ملت رسيد.

تحليلگر مسائل سياسي، گفت: اين رويداد مهم  با هبري امام امت يک هديه براي مردم فهيم ايران بود. از بدو پيروزي، دشمن مترصد مصادره انقلاب با ايجاد انحراف و حتي در نامگذاري حکومت بود، انقلاب اسلامي در ايران يک نعمت و يک رويداد جهاني بود و دليل دشمني استکبار و ايادي داخلي و خارجي حکومت ديني است، لذا انقلاب زنده است و جمهوري اسلامي يک پديده زنده و ۱۲فروردين هويت ملي ايران اسلامي است و ايران اسلامي و غير قابل مصادره است.

وی ادامه داد: امام راحل بخوبي مي دانستند که اين اسلام است که حقوق ملت را استيفا مي کند و اگر به مشکلات چنگ بزنيم اگر در جايي مشکلي ايجاد شد نسخه حلال مشکلات پياده سازي قواعد اسلامي است که بايد به دايت امام خميني رحمت الله علیه، بباليم.

ارسال نظرات