احیای دومین شب از لیالی قدر ۱۴۰۳ در بوشهر

همزمان با شب شهادت مولای متقیان حضرت علی علیه‌السلام مراسم احیای دومین شب از لیالی قدر ۱۴۰۳ در نقاط مختلف استان بوشهر با مشارکت دلدادگان به خاندان ائمه طهارت علیه‌السلام برگزار شد.
کد خبر: ۹۵۸۸۷۷۶
|
۱۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۱

به گزارش خبرگزاری بسیج از بوشهر، مراسم دومین شب از لیالی قدر شب گذشته در نقاط مختلف استان بوشهر از جمله مساجد، حسینیه‌ها، امام‌زادگان، بقاع متبرک، جایگاه‌های نماز جمعه و دیگر مراکز مذهبی و دینی با حضور عاشقان و دلدادگان به خاندان ائمه طهارت علیه‌السلام برگزار شد.

احیای دومین شب از لیالی قدر ۱۴۰۳ در بوشهر

در این آیین‌ها روزه‌داران با ندای«الغوث الغوث خلصنا من النار یا رب» با احیا شب قدر دست به دعا برداشتند و با پروردگار عالم راز و نیاز کردند.

شرکت‌کنندگان در مراسم دومین شب از لیالی قدر ضمن قرائت قرآن کریم، جوشن کبیر و دیگر ادعیه، با قرآن بر سر گذاشتن و فریاد الغوث الغوث از خداوند رحمان و رحیم، نابودی رژیم اشغالگر قدس، تعجیل در ظهور امام زمان (عج) و بهبودی حال بیماران را خواستار شدند.

احیای دومین شب از لیالی قدر ۱۴۰۳ در بوشهر

مراسم احیای شب بیست و یکم ماه رمضان در شهر بوشهر در جایگاه نماز جمعه این شهر با حضور گسترده خانواده‌ها به ویژه نوجوانان و جوانان با شکوه خاصی برگزار شد و شرکت‌کنندگان با  قرائت قرآن کریم ، دعای مجیر، جوشن کبیر و بر سر گذاشتن قرآن مجید دست به دعا برداشتند و با معبود خود پروردگار عالم راز و نیاز کردند.

احیای دومین شب از لیالی قدر ۱۴۰۳ در بوشهر

در این آیین آیت‌الله صفایی بوشهری امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان بوشهر شب قدر را یکی از لیالی بافضیلت و سرنوشت‌ساز دانست و اظهار داشت: قداست این شب آنقدر بالاست که خداوند در قرآن کریم یک سوره برای این شب نازل کرده است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه شب قدر نقطه اوج معنویت و راز و نیاز با پروردگار است خاطرنشان کرد: ارزش عبادت در شب قدر طبق روایت‌ها هزار برابر ایام دیگر است.

احیای دومین شب از لیالی قدر ۱۴۰۳ در بوشهر

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه خداوند ثواب عبادت در شب قدر را برتر از هزار ماه دانسته است، تأکید کرد: حقیقت شب قدر، راه یافتن و درک مقام ولایت خداوند متعال و معرفت به مقام نورانی اولیای الهی است.

در این آیین پس از برگزاری مراسم شب قدر در سوگ مولای متقیان امام علی علیه‌السلام مداحی و عزاداری شد.

ارسال نظرات