لحظه‌به‌لحظه با «طوفان الاقصی» / صدوهفتادونهمین روز؛

تدام بمباران بخش‌های مسکونی نوار غزه توسط اشغالگران صهیونیست

بمباران بخش‌های مسکونی نوار غزه و واکنش‌ها به هدف قرار گرفتن یک خودروی امدادرسان بین‌المللی در این باریکه از جدیدترین اخبار مربوط به فلسطین است.
کد خبر: ۹۵۸۸۸۷۱
|
۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۸

تدام بمباران بخش‌های مسکونی نوار غزه توسط اشغالگران صهیونیست

خبرگزاری بسیج، گروه بین‌الملل: همزمان با تداوم حمله‌های رژیم صهیونیستی علیه بخش‌های مسکونی نوار غزه یک خودروی امدادرسانی بین‌المللی نیز در مرکز این باریکه هدف قرار گرفت.

بمباران شدید بخش‌های مسکونی نوار غزه

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که حمله‌های رژیم صهیونیستی علیه بخش‌های مختلف نوار غزه همچنان ادامه دارد. طی ساعت‌های بامداد امروز سه شنبه خانه‌های مسکونی در غرب شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه بمباران شدند.

در جریان این حمله‌های هوایی وحشیانه تعدادی از شهروندان فلسطینی به شهادت رسیده و تعدادی نیز زخمی شدند.

این حمله‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی مسجد البشیر واقع در دیرالبلح را نیز هدف قرار داد. در جریان این بمباران شدید مسجد البشیر دست کم یک کودک فلسطینی به شهادت رسیده و ۲۰ تن دیگر زخمی شدند.

هدف قرار دادن خودروی تیم امدادرسانی بین‌المللی

ارتش رژیم صهیونیستی در جدیدترین جنایت خود علیه نیروهای امدادرسانی خارجی در نوار غزه خودروی تیم وابسته به نهاد آشپزخانه مرکزی جهانی را در این باریکه هدف قرار داد.

این نهاد بین‌المللی مسئولیت توزیع کمک‌های بشردوستانه در نوار غزه را برعهده دارد.

خبرنگار شبکه الجزیره گزارش داد که هدف قرار دادن این خودرو در دیرالبلح واقع در مرکز نوار غزه دست کم هفت قربانی برجای گذاشته است.

بر اساس گزارش رسانه‌های خبری شش تن از این قربانیان را نیروهای خارجی تشکیل می‌دهند.

محکومیت حمله به خودروی تیم امدادرسانی در غزه

از سوی دیگر دفتر اطلاع رسانی دولت نوار غزه اعلام کرد که اشغالگران صهیونیست تیم بین‌المللی کمک رسانی متشکل از نیروهای انگلیسی، لهستانی، استرالیایی و دیگر کشورها را در این باریکه هدف قرار داده است.

این نهاد دولتی جنایت رژیم صهیونیستی را علیه تیم بین‌المللی مذکور محکوم کرده و از نهادهای بین‌المللی خواست با محکوم کردن این جنایت مسئولیت کامل آن را متوجه تل آویو کنند.

دفتر اطلاع رسانی دولت نوار غزه تصریح کرد که نسل کشی ساکنان این باریکه که توسط رژیم صهیونیستی با استفاده از سلاح‌های خارجی در جریان است باید متوقف شود.

در همین راستا سخنگوی دفتر اطلاع رسانی دولت نوار غزه در گفت و گو با شبکه الجزیره تصریح کرد: این حمله یک پیام خطاب به کشورهای غربی دارد.

وی در ادامه افزود: جنایت مذکور بعد از جنایت یورش به بیمارستان شفای نوار غزه صورت گرفته است. اشغالگران صهیونیست به دنبال ترویج روایت‌های دروغین خود هستند.

حماس: صهیونیست‌ها بر تداوم کشتار غیرنظامیان اصرار دارند

در همین خصوص جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای جنایت هدف قرار دادن تیم وابسته به نهاد آشپزخانه مرکزی جهانی را در جنوب دیرالبلح واقع در مرکز نوار غزه محکوم کرد.

در این بیانیه تاکید شده است: اشغالگران صهیونیست بر تداوم سیاست کشتار هدفمند غیرنظامیان بی گناه و تیم‌های امدادرسانی بین‌المللی تاکید دارند.

جنبش حماس همچنین اخبار منتشر شده را در خصوص موافقت این جنبش با حضور نیروهای بین‌المللی برای نظارت بر آتش بس و توزیع کمک‌های بشردوستانه در نوار غزه تکذیب کرد.

یورش نظامیان صهیونیست به کرانه باختری

این در حالی است که حمله‌های روزانه رژیم صهیونیستی به بخش‌های مختلف کرانه باختری همچنان ادامه دارد.

نظامیان صهیونیست طی ساعت‌های بامداد امروز به اردوگاه قلندیا واقع در شمال شرق قدس اشغالی یورش بردند.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که دست کم ۲ فلسطینی در جریان یورش این عناصر اشغالگر به اردوگاه قلندیا به ضرب گلوله آنها زخمی شده‌اند.

علاوه بر این نظامیان صهیونیست به روستای دیر بریع واقع در غرب رام الله، محله کتف الواد واقع در شهر اریحا، منطقه سنجل در شمال رام الله، شهر دورا در جنوب الخلیل و منطقه عوریف در جنوب نابلس نیز حمله کردند.

در این یورش‌های عناصر صهیونیست به شهرهای کرانه باختری تعدادی از ساکنان این منطقه‌ها به دلایل واهی بازداشت شدند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار