محفل انس با قرآن کریم در حسینیه آیت الله بهاءالدینی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام به مناسبت بزرگداشت شهدای راه قدس برگزار شد.
کد خبر: ۹۵۸۹۳۳۴
|
۱۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۲

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ در این محفل قرآنی که همزمان با آخرین پنجشنبه ماه مبارک رمضان و در آستانه روز جهانی قدس برگزار شد، قاریان ممتاز استانی و کشوری به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداختند و حجت الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع پیرامون اهمیت انس با قرآن و درک معانی و مفاهیم قرآنی سخنرانی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای غزه و شهدای سپاه در حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه بویژه سردار شهید محمدرضا(علی) زاهدی گفت: با تلاوت آیات قرآن کریم باید به وعده ها و سنت های الهی که ذکر شده توجه کنیم.

وی افزود: شرط رسیدن به وعده های الهی، فهم درست و رعایت سنت های است که خداوند متعال در قرآن کریم بیان فرموده است.

رئیس نهضت نهج البلاغه خوانی کشور، افزود: وعده نصرت الهی مشروط به یک سنت است که خداوند فرموده است: « انت تنصرالله ینصرکم».

وی، گفت: شهادت هم یک سری سرایط دارد که خداوند متعال در سوره احزاب می فرمایند:« مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا ».

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای راه قدس بویژه سردار زاهدی، با اشاره به آیه شریفه 111 از سوره مبارکه توبه؛ « إِنَّ اللَّهَ اشتَرىٰ مِنَ المُؤمِنينَ أَنفُسَهُم وَأَموالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّةَ ۚ » اظهار کرد: شهدا تیزهوش ترین افراد ملت بوده و هستند که با خداوند معامله کردند و جان خود را برای کسب رضایت الهی که بالاتر از بهشت جاویدان است تقدیم کردند.

وی تصریح کرد: نصرت خدا در گرو نصرت ولی خداست و شهدا در لبیک به فرمان ولی در میدان حاضر شدند و از جان و مال و زندگی دنیای فانی گذشتند و به تعبیر حضرت امام(رحمت الله علیه)، راه 70ساله را یک شبه پیمودند.

سخنران این محفل قرآنی، راه سعادت و رسیدن به توفیق شهادت را مشروط به خارج شدن از بیت نفس و اصلاح گذشته انسان دانست و در ادامه با بیان خاطراتی از سیره زندگی شهدای دفاع مقدس، گفت: حضرت امام به علما توصیه کردند که بعد از سالها عبادت و تعمق در فقه و ...، یک بار هم وصیت نامه شهدا را بخوانند.

گفتنی است؛ نظیر این محفل قرآنی در رده های مختلف سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام در شهرستان های استان چهارمحال و بختیاری نیز همزمان با آخرین پنج شنبه ماه مبارک رمضان و در آستانه روز جهانی قدس برگزار و ثواب تلاوت آیات کلام وحی تقدیم به شهدای مظلوم غزه و شهدای راه قدس بویژه سردار شهید محمدرضا (علی) زاهدی از فرماندهان جبهه مقاومت و فرمانده تیپ قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری در دوران دفاع مقدس شد.

ارسال نظرات