امام جمعه موقت زابل گفت: امشب شب قدر است اگر در شب قدر اندازه لطف خدا به خودمان را درک‌ کنیم، آنگاه این شب می‌تواند بهتر از هزار شب باشد.
کد خبر: ۹۵۸۹۴۴۷
|
۱۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۷

به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید قاسم هاشمی در گفتگو این هفته نماز پس از سفارش به تقوای الهی بیان کرد: اگر در شب قدر اندازه‌ها را درک کنیم به این معنا که اندازه لطف خدا به خودمان را درک و توانایی‌های خودمان را به‌اندازه نعمت‌هایی که خدا به ما ارزانی داشته بدانیم شب قدر ما قدر دانسته شده است. امشب، شب قدر است، برای کسی که قدر لطف خدا به خوش را بداند. تقوا بهترین زاد و توشه و ذخیره انسان در آخرت و دنیا است.

وی ادامه داد: با درک این نعمت‌ها و لطف‌های خدا به خودمان آنگاه این شب می‌تواند بهتر از هزار شب باشد که ما با دانستن قدر، منزلت، اندازه و جایگاه خودمان و نعمت‌هایی که خداوند به ما لطف کرده است راهی به‌سوی آینده‌ای مقدر شده و مملو از خوبی‌ها، زیبایی‌ها و نیکی‌ها پیدا کنیم. اما شب‌های قدر را قدر بدانیم مراقب باشیم دچار تصویف نشویم وقت مناجات و توبه را به تأخیر نیندازیم به سوره قدر توجه کنیم.

حجت‌الاسلام هاشمی تأکید کرد: جمعه آینده روز قدس است باتوجه‌به اتفاقات و حوادث غزه که بیش از چهل هزار نفر شهید گذشته همه در راهپیمایی در حمایت از مردم فلسطین حضور داشته باشیم.

وی ادامه داد: دو نکته مهم عرض کنم استفاده دشمن از ابزارهای مختلف برای ضربه به اسلام و ولایت و امامت گاهی با جنگ‌های تحمیلی مثل جمل صفین نهروان اجازه ندادند حضرت علی علیه‌السلام طعم نظام الهی ولایت را به مردم بچشاند.

ارسال نظرات