پل مرزی «میلک» شهرستان هیرمند در شمال سیستان و بلوچستان پس از دو روز وقفه با حضور فرمانده مرزبانی کشور بازگشایی و روند مبادلات مرزی ازسرگرفته شد.
کد خبر: ۹۵۹۰۳۷۷
|
۱۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۷

به گزارش خبرنگار بسیج از زابل، سردار احمدعلی گودرزی، فرمانده مرزبانی انتظامی کشور در بازدید از پایانه مرزی میلک با بیان اینکه پل میلک محل تجارت و همین‌طور یکی از گذرگاه‌های مرزی و اقتصادی مهم کشور است، بیان کرد: یکی از وظایف اصلی مرزبانی تأمین امنیت در این محل و تسهیل در ورود و خروج خودروها ترانزیتی است.

وی ادامه داد: چند روز گذشته یک اشتباه فردی در مرز ایران و افغانستان رخ داد و موجب ایجاد وقفه در فعالیت اقتصادی پل میلک شد. باتوجه‌به تقاضای مکرر کشور افغانستان و با همکاری و رعایت حسن هم‌جواری از سوی کشور ایران و برخورد با فرد خاطی فعالیت در این پل ازسرگرفته شد.

 فرمانده مرزبانی انتظامی کشور با بیان اینکه امنیت در مرزهای سیستان و بلوچستان به برکت وجود نیروهای مرزبانی و تعامل مردم بسیار خوب است، گفت: سال گذشته بیش از ۲۰۰ هزار خودرو از این مسیر ورود و به کار تجارت پرداخته‌اند.

وی در بازدید از پایانه مرزی میلک با بیان اینکه در راستای برطرف‌کردن مشکلات پایانه مرزی میلک و بهبود وضعیت معیشتی مرزنشینان از پایانه مرزی میلک بازدید شد، اظهار کرد: سهولت انجام اقدامات گمرکی مدیون مرزدارانی است که در برقراری امنیت پایدار در منطقه تلاش می‌کنند.

گودرزی ضمن اظهار رضایت از برقراری امنیت پایدار و احساس امنیت در بین مرزنشینان در تبادلات تجاری گفت: مجموعه دستگاه‌های دخیل در پایانه همواره در تلاش بوده تا فرایند خروج کالا تسهیل گردد و مرزنشینان عزیز بیش‌ازپیش از پتانسیل‌های موجود در منطقه بهره ببرند.

ارسال نظرات