حرکت در مسیر تحقق شعار سال از اولویت‌های دانشگاه پیام نور سیستان وبلوچستان است

رئیس دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مهارت محوری مهمترین راه جهش تولید است، گفت: وقتی دانشگاه‌ها به سمت مهارت‌محوری بروند، کارآفرینی و جهش تولید هم اتفاق خواهد افتاد.
کد خبر: ۹۵۹۰۴۱۴
|
۱۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۵

به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان، ابوالفضل توسلی روز یکشنبه پیرامون تبیین برنامه‌های دانشگاه در سال ۱۴۰۳ به صورت ویدئو کنفرانس به روسا و مدیران ۱۰ گانه استان برگزار شد، ضمن قدرانی از خانواده بزرگ دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان پیرامون حضور در راهپیمایی روز قدس، محکومیت عملیات تروریستی در چابهار و راسک و حمله به کنسولگری ایران در دمشق، بیان کرد: تأکید رهبر معظم انقلاب بر روی کلمه تولید هوشمندانه، خردمندانه و حکیمانه بوده؛ چرا که تولید ثمره همه فعالیت‌ها و تلاش‌های مفید مردم یک جامعه و راهکار عبور از دشواری‌های اقتصادی است.

وی افزود: نشان دادن راهکارها و اطلاعات لازم در راستای مشارکت مردم با پژوهش در تحقیقات و برگزاری کارگاه و سمینارها و تولید محتوا در رسانه های اجتماعی، ایجاد فضای مناسب برای گسترش ابتکارات و ایده های مردمی با برگزاری همایش ها و سمینارها، رفع موانع مکرر و فرهنگی و فراهم آوردن بستر مناسب برای مشاهده پذیری مشارکت مردم در تولید که منجر به روحیه امید و خودباوری از جمله اقداماتی است که در راستای تحقق شعار سال در دستور کار قرار دارد.

رئیس دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اجرای برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی در اولویت امورات قرار دارند، گفت: دانشگاه پیام نور به عنوان یک بازو در کشور و استان خواهد بود و این مهم را در عملکرد خود نشان می‌دهیم.

وی یکی از سیاست‌های دانشگاه پیام نور را دانشگاهی دانشجو محور و مهارت‌محور عنوان و تاکید کرد: وقتی دانشگاه‌ها به سمت مهارت‌محوری بروند، کارآفرینی و جهش تولید هم اتفاق خواهد افتاد و این یکی از راه‌های تحقق شعار سال به شمار می‌رود.

توسلی اظهار کرد: ارتقای درآمدهای دانشگاه، وصول مطالبات، انعقاد قرارداد با نهادهای آموزشی پیرامون دانشگاه درآمدزا، ارتقای برنامه‌های اجتماعی فرهنگی، اجرای برنامه‌های خیرمحور، راه اندازی کانون نخبگان دانشجویی و علمی، تجهیز زیرساخت‌های مرکز آی تی، توسعه برنامه‌های اندیشکده ۲۵ محرم و پیگیری مسکن کارکنان از دیگر اقداماتی است که امسال دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه نگاه وزارت علوم به سیستان و بلوچستان ویژه است، افزود: دانشگاه پیام نور در استان ۴۵ عضو هیات علمی، ۲۰۰ استاد، ۱۲۰ کارمند و ۱۰ هزار دانشجو دارد و این نشان می‌دهد که یک نهاد مهم و اثرگذار در استان است.

رئیس دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان ادامه داد: رشد برنامه‌های دانشجو محور و بهره مندی از مشارکت خیران در اولویت تمامی امورات قرار دارد، چنان که انتظار از مدیران و روسالی مراکز این است همچون همیشه پای کار بوده و در خصوص کیفیت و کمیت تدریس دقت کنند.

توسلی با بیان اینکه طبق بیانات رهبر معظم انقلاب می خواهیم به سمت تحقق کارهای نشدنی گام برداریم، گفت: دانشگاه پیام نور می‌تواند در زمینه تحقق شعار سال نقش آفرینی و سهم خود را در این زمینه بیش از پیش ادا کند و مانند گذشته کارکردهای موفقی داشته باشد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار