مردانی در نخستین شورای معاونین بسیج اساتید در سال جدید مطرح کرد؛

تبیین برنامه‌های 1403/ اساتید بسیجی در سال گذشته با حضور موثر خود رکورد شکنی کردند

مردانی در نخستین شورای معاونین بسیج اساتید در سال جدید ضمن تبیین برنامه‌های 1403 از حضو موثر اساتید بسیجی در سال گذشته سخن گفت.
کد خبر: ۹۵۹۰۵۰۶
|
۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۸
 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، نخستین شورای معاونین سازمان بسیج اساتید کشور در سال جدید با حضور مسئولان استانی سازمان بسیج اساتید بصورت وبیناری برگزار شد.

محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در اولین نشست شورای معاونین بسیج اساتید در سال جدید ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به خصوص شهدای حمله تروریستی اخیر به کنسولگری ایران در دمشق و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه رمضان اظهار امیدواری کرد که سال جدید سالی نیکو و پر از خیر برای ملت ایران باشد.

مردانی

وی در ادامه از زحمات و تلاش‌های یکایک برادران و خواهران بسیجی به ویژه در دفاتر استانی بسیج اساتید تشکر کرده و گفت: سالی که گذشت سالی پر کار و با فراز و نشیب‌‌های فراوانی بود.  از اوایل نیمسال تحصیلی و آغاز عملیات طوفان الاقصی، دانشگاهیان تلاش زیادی را برای پشتیبانی معنوی و همه جانبه از مردم غزه و محکومیت جنایات رژیم اشغالگر قدس انجام دادند، که برخی از این اقدامات توسط سازمان بسیج اساتید کشور مستندسازی شده است.

مردانی همچنین به موضوع تبیین‌گری اشاره کرده و از تبیین جنایات و آشنایی دانشجویان و اساتید با چهره منفور رژیم صهیونیستی و ایجاد پشتیبانی روحی و روانی برای تداوم این جریان سخن گفت.

 جمع آوری طومار یا پویش حمایت از غزه  در چندین مرحله، حضور در مقابل دفتر دفتر سازمان ملل در تهران، تشکیل کمیته حقوقی و قضایی، فعالیت مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاهها و همچنین فعالیت استان‌ها و از همه مهم تر ابراز احساسات و همدردی با مردم مظلوم غزه، ارائه تحلیل‌های سیاسی و میدانی، فراخوان‌ها و تجمعات و سخنرانی اساتید در این موضوع و حضور در صدا و سیما و مجموعه همه فعالیت‌های بسیج اساتید که موجب تقویت جبهه مقاومت بود، از جمله موضوعاتی بود که مردانی ابعاد آن را تشریح کرد.

مردانی

رئیس سازمان بسیج اساتید همچنین از اهدای کمک بیش از به 10میلیارد ریالی اساتید بسیجی سخن گفته  که ادامه داشته و قرار است بعد از عید فطر مجدد کمک های جمع آوری شده واگذار گردد.

مردانی عنوان کرد: در کشور بسیاری از افراد هستند که می‌خواهند در کنار حماس و جهاد و سایر گروه‌های مقاومت بجنگند و این امکان فراهم نیست و در شرایط حاضر تنها راهکار جمع‌آوری کمک های نقدی است. در بسیج اساتید «مرکز نیکوکاری شهید شهریاری» این سازمان کمک‌های انسان‌دوستانه هزاران استاد بسیجی به مردم مظلوم غزه را جمع آوری کرده و از طریق رئیس ستاد پشتیبانی جبهه مقاومت در اختیار مردم مظلوم غزه قرار خواهد داد. امروز مردم غزه بیش از هر زمان دیگری برای نیازهای اولیه‌شان به کمک احتیاج دارند و دشمن صهیونیستی سعی می کند مسیرهای ارسال کمک‌ها را به دلیل خوی وحشی گرایانه ای که دارد مسدود سازد. رقم نقدی جمع آوری شده نسبت به سایر اقشار قابل توجه است ولیکن با توجه به تعداد اساتید بسیجی، این کمک های نقدی می تواند افزایش یابد.

وی سپس به موضوع انتخابات ۱۴۰۲ و بهارستان دوازدهم اشاره کرده و گفت: انتخابات ۱۴۰۲مسیر پر پیچ و خمی را طی کرد و دشمنان تمام تلاش خود را به کار بردند تا مردم را نا امید کنند و خط تحریم را دنبال کردند که البته با به میدان آمدن شخص مقام معظم رهبری و همه شما اساتید و نخبگان بسیجی و رسانه ملی و فضای مجازی قدم‌های خوبی در این مسیر برداشته شد و مشارکت آنطور که دشمن می خواست اتفاق نیفتاد.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور همچنین فراخوان مشارکت حداکثری در انتخابات با امضای بیش از 15 هزار استاد بسیجی را رکورد شکنی خوبی دانست که با تلاش همه اساتید میسر شد و حضور میدانی بسیج اساتید را در این میان  حضوری موثر دانست.

مردانی برگزاری اردوهای راهیان پیشرفت و دو  نشست ۳۰هزار نفری  را نیز رویدادی بی‌نظیر در بسیج اساتید دانسته و از تلاش‌های اساتید بسیجی به ویژه مسئولین بسیج اساتید کشور تقدیر کرده و افزود: در این رابطه گزارش مفصلی مستندسازی شده که به دفتر مقام معظم رهبری ارائه خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج اساتید تاکید کرد: در دوسال گذشته و سال جدید در تحقق شعار و حل مشکلات تلاش‌های خوبی صورت گرفته و لازم است با ارایه راه حل برای مسایل در بدنه جامعه و نظام حکمرانی و با تشکیل کارگروه تخصصی در استان ها در تحقق اهداف بیانیه گام دوم و بستر سازی و فراهم سازی زمینه های تحقق تمدن نوین اسلامی در سال جدید و ارتباط موثر با اعضا در فضای حقیقی در دانشگاه‌ها و در دفاتر استانی تلاش کرده و در راستای سیاست‌های کلی بسیج اساتید نقش آفرینی تخصصی شکل گیرد.

تصویب فعالیت‌ها و تقسیم کار میان کارگروه‌های علمی، تشکیل شورای راهبردی کمیته انتخاب الگوی سوم زن مسلمان، تشکیل جلسه برنامه‌های فرهنگی سال اعم از خانوادگی و اردوها و روز قشر و برنامه‌های مناسبتی، تمرکز بر موضوع جنبش تولید و مشارکت مردم و موانع احتمالی آن و تشکیل کمیته‌ای در قرارگاه کمک به ارتقای حکمرانی، تدوین راهبردهای کمک به حکمرانی و شیوه‌های مطالبه‌گری و فعالسازی قرارگاه، تدوین شیوه‌های رصد و پایش نظام حکمرانی، فعال‌سازی جبهه‌های علمی فرهنگی شهری و استانی، فعال‌سازی کارگروه‌های مطالعاتی بانوان و خانواده، ارزشیابی عملکرد کارکنان سازمان، بررسی مدل جدید حلقه‌های علمی منطبق با شرایط روز دانشگاه از موضوعات ضروری سال 1403 در بسیج اساتید بود که مردانی به آن پرداخت.

وی همچنین بر تعیین دوره‌های آموزشی تربیت مدرس و زمان اجرا در راستای تربیت کادر تراز انقلاب، پیگیری ساخت بناهای نیمه‌کاره بسیج اساتید در استان‌ها و مراکز دانشگاهی، پیگیری تصویب ساختار سازمانی جدید بسیج اساتید ، پیگیری تصویب وظایف بسیج اساتید و شورای عالی انقلاب فرهنگی، تقویت مرکز نیکوکاری شهید شهریاری و تعریف برنامه‌هایی در موضوع رصد حکمرانی تاکید کرد.

مردانی در خاتمه سالی پر از موفقیت همراه با شکست اسرائیل و افول استکبار جهانی و نیز تحقق حاکمیت اراده‌های جهانی را خواستار شده و اظهار امیدواری کرد شاهد فراهم شدن بستر ظهور باشیم.

انتهای پیام/

 

 

 
ارسال نظرات
آخرین اخبار