زنجان-رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب زنجان گفت: کارفرمایانی که از اتباع خارجی فاقد پروانه به کار گیرند، معادل 5 برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه خواهند شد.
کد خبر: ۹۵۹۰۵۵۰
|
۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۴

بکارگیری اتباع بیگانه در استان زنجان ممنوع است

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان، حسن بیگدلی در نشست با مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل متبوع با هدف بررسی چالش های بکارگیری اتباع خارجی در استان گفت: استان زنجان از استان های ممنوعه در زمینه بکارگیری اتباع بیگانه است، با این حال علیرغم برخورد قضایی و انتظامی با این موضوع، بکارگیری اتباع بیگانه در استان زنجان رو به افزایش است.

 

بیگدلی افزود: این امر نیازمند بررسی آمارهای مدت مشابه و احراز موارد تکرار این موضوع از ناحیه کارفرمایان و کارگران اتباع خارجی و اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه از ناحیه متولیان امر است.

 

وی گفت: طبق بند ج ماده 11 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به منظور جلوگیری از حضور نیروی کار غیرمجاز خارجی در بازار کشور، وزارت کار و امور اجتماعی مکلف است کارفرمایانی که اتباع خارجی فاقد پروانه را به کار می گیرند بابت هر روز اشتغال غیرمجاز هر کارگر خارجی معادل پنج برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه نماید، در صورت تکرار تخلف این جریمه دو برابر خواهد شد .

 

رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب زنجان خاطرنشان کرد : علیرغم ارسال اخطار کتبی از سوی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان به کارفرمایان متخلف و ابلاغ جریمه، بسیاری از آنان از پرداخت جریمه ها خودداری می نمایند که مبالغ آن بالغ بر چندین میلیارد تومان در سال است.

 

بیگدلی اظهار کرد : به همین منظور جلسه ای با حضور نمایندگان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان زنجان، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونین قضایی رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب زنجان تشکیل و موضوع بررسی و قوانین مربوطه مورد تحلیل قرار گرفته و راهکارهایی برای مدیریت چالش مذکور اتخاذ شد.

 

 

 

 

 

ارسال نظرات