خبرهای داغ:

با صدای بلند می‌گویم که رژیم صهیونیستی تنبیه خواهد شد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: از دمشق با صدای بلند می‌گویم که رژیم صهیونیستی تنبیه خواهد شد و آمریکا در حمله رژیم به سفارت ایران مسئولیت دارد و باید پاسخگو باشد.
کد خبر: ۹۵۹۰۶۶۲
|
۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۰

به گزارش خبرگزاری بسیج، حسین امیرعبداللهیان بعدازظهر دوشنبه ۲۰ فروردین سال ۱۴۰۳ در نشست مشترک خبری با فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه اظهار داشت: ما امروز مشورت‌های مهمی را با آقای بشار اسد داشتیم و علاوه بر موضوعات دوجانبه، سائل منطقه‌ای و بین المللی و به ویژه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و جنایت تروریستی رژیم صهیونیستی در کنسولگری ایران در دمشق را مورد توجه قرار دادیم.

وی ادامه داد: سوریه در خط مقدم مقاومت قرار دارد و مشورت با مقامات عالی رتبه سوریه مورد توجه جدی ایران است.

امیرعبداللهیان افزود: چندی پیش در تهران میزبان رئیس دفتر سیاسی حماس و دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین بودیم، با حضور رهبران مهم فلسطین گفتگو‌های سطح بالایی در تهران صورت گرفت.

وزیر امور خارجه کشور تصریح کرد: همانطور که آقای مقداد هم اشاره کردند رژیم صهیونیستی با ورود به هفتمین ماه جنگ علیه غزه به جنایات ترکیبی خود با حمایت آمریکا ادامه می‌دهد. جنایت جنگی رژیم صهیونیستی با استقاده از هواپیما و موشک‌های ساخت آمریکا علیه کنسولگری ایران در دمشق صفحه جدیدی از نقض حقوق بین الملل و مصونیت‌های افراد و اماکن دیپلماتیک در جهان دارد.

وی ادامه داد: بلافاصله پس از این جنایت تروریستی، نشست شورای عالی امینت ملی در کشورمان برگزار شد و می‌خواهم از دمشق با صدای بلند اعلام کنم که آمریکا در این حادثه مسئولیت دارد و باید پاسخگو باشد. عدم موافقت آمریکا و دو کشور اروپایی برای صدور بیانیه‌ای در محکومیت نقض کنوانسیون‌های وین و حمله به سفارت ایران در دمشق نشانه‌ای از چراغ سبز آمریکا به اسراییل برای مرتکب شدن این جرم است و آمریکا به دلیل این رفتار و حمایت از جنایت رژیم صهیونیستی باید پاسخگو باشد.

امیرعبداللهیان گفت: امنیت سوریه را امنیت منطقه می‌دانیم و به تلاش‌های خود برای توقف جنایات جنگی در کرانه خبری، نسل کشی در غزه، ارسال کمک‌های فوری بشردوستانه به غزه و توقف کوچاندن ساکنین کرانه و غزه ادامه می‌دهیم.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: از اعلام همبستگی آقای بشار اسد و وزیر امور خارجه سوریه و معاونین وی و همه مقامات لشکری و کشوری سوریه که از زمان حمله تروریستی و موشکی رژیم صهیونیستی به سفارت ایران در دمشق با حضور و ارسال پیام‌های خود، حمایتشان را از حضور و فعالیت دیپلماتیک و مستشاری نیرو‌های نظامی ضد تروریسم ایران اعلام کردند قدردانی می‌کنیم.

امیرعبداللهیان گفت: رژیم صهیونیستی در بدترین وضعیت خود قراردارد، تحولات ۶ ماه گذشته ثابت کرد که رژیم صهیونیستی که قادر نیست با یک گروه مقاومت وارد جنگ و پیروز شود، قطعا قادر به جنگ با لبنان و سوریه نخواهد بود.

وی ادامه داد: هیچ پیروزی برای رژیم صهیونیستی در جنگ غزه متصور نیست ضمن اینکه روز‌های آینده برای اسرائیل روز‌های سختی خواهد بود.

امیرعبداللهیان گفت: در گفتگو‌های روز‌های گذشته خود با جمعی از مقامات غربی نکته مهمی را یادآور شدم، گفتم تصور کنید در اوکراین سفارت کشوری غربی مورد حمله قرار گرفته بود، در این صورت واکنش آمریکا و کشور‌های اروپایی چگونه خواهد بود؟

وزیر امور خارجه تصریح کرد: چرا دولت آمریکا حمله تروریستی به مکانی دیپلماتیک که نقض کنوانسیون‌های بین المللی است را محکوم نکرد؟ به نظر می‌رسد نتانیاهو بدون چراغ سبز آمریکا قادر به انجام چنین کاری نبود، هر چند آمریکایی‌ها در ارسال پیام به ایران ادعا دارند که هیچ هماهنگی بین آن‌ها با اسرائیل در حمله به سفارت ایران در دمشق وجود نداشته است، اینکه آمریکا چنین جنایت آشکاری علیه مکانی دیپلماتیک را محکوم نمی‌کند به معنی تشویق اسرائیل برای ارتکاب جنایت علیه اماکن دیپلماتیک نیست؟

وی ادامه داد: رژیم اسرائیل در مقابل در غزه و جنگ با گروه مقاومت حماس بیش از ۶ ماه است که در باتلاق گرفتار شده و هیچ توانی برای پیروزی بر فلسطین ندارد.

امیرعبداللهیان گفت: از ابتدای نسل کشی غزه گفتیم که دنبال توسعه جنگ در منطقه نیستیم، در خصوص توقف جنایات جنگی رژیم صهیونیستی هم مشورت‌های سطح بالایی میان تهران و مسکو برقرار است.  

وی خاطرنشان کرد: چگونگی پاسخ به اسرائیل در میدان تعریف شده و در میدان روشن خواهد شد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار