خبرهای داغ:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

فعالیت کانون های مساجد در راستای تحقق عدالت فرهنگی است

تبریز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به رونق برنامه های فرهنگی هنری در مساجد استان گفت: فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در راستای تحقق عدالت فرهنگی است.
کد خبر: ۹۵۹۰۷۰۷
|
۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۰:۳۱

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، سیدمحمدحسین بلاغی در دیدار با مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان به مناسبت روز بزرگداشت هنر انقلاب اسلامی اظهار داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد در احیای جایگاه و کارکردهای اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، هنری و تبلیغی مساجد نقش مهمی داشته و فعالیت این کانون‌ها از عوامل زمینه‌ساز تحقق عدالت فرهنگی بویژه در مناطق محروم و کم‌برخوردار است.

وی افزود: تحقق عدالت فرهنگی در کشور یکی از سیاست های مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دولت سیزدهم است و ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد در اولویت برون سپاری فعالیت های فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

بلاغی با اشاره به ظرفیت بی بدیل کانون‌های فرهنگی هنری مسجدی در ایجاد شبکه های تعاملات مردمی در عرصه های مختلف خاطرنشان کرد: تحقق مسجد طراز اسلامی و احیاء جایگاه حقیقی مساجد بدون توجه به نقش و کنشگری کانون ها ی فرهنگی هنری ممکن نخواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادامه داد: بهره‌گیری از ظرفیت و توان شبکه کانون های مساجد برای ارائه خدمات فرهنگی هنری و اجتماعی به اقشار مختلف مردم لازم و ضروری بوده و غیر قابل انکار است.

وی گفت: از سال گذشته به همت ستاد فهمای استان اقدامات بسیار موثر و ارزشمندی در راستای احیا و رونق فعالیت های فرهنگی هنری در مساجد آغاز شده که نتایج این اقدامات در برنامه های اجرا شده به بهترین شکل نمود و ظهور داشته است.

بلاغی همچنین با تاکید بر تعریف ماموریت های مشترک قرآنی، فرهنگی و هنری بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد کانون های مساجد استان اظهار داشت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آماده حمایت و پشتیبانی از برنامه های بدیع خلاقانه و مردم‌محور ستاد کانون‌های مساجد استان است.

بنابراین گزارش، در ادامه این مراسم «مرتضی شفیعی»، مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی نیز طی سخنانی گزارشی از فعالیت‌های این ستاد در سال گذشته را ارائه کرد.
 این دیدار، با اهدای لوح تقدیر با امضای مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همراه بود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار