خبرهای داغ:

در‌های سازمان بسیج هنرمندان به روی همه باز است/ فرهنگ برای دیده شدن باید تبدیل به هنر شود

مسئول سازمان بسیج هنرمندان کشور اظهار داشت: در‌های سازمان بسیج هنرمندان به روی همه باز است. یکی از برنامه‌های خاصی که امسال می‌خواهیم انجام دهیم دومین یادواره شهدای هنرمند کشور است، که جزء تاکیدات مقام معظم رهبری است، اسفند ماه ۱۴۰۳ این مراسم را برگزار خواهیم کرد.
کد خبر: ۹۵۹۰۷۱۱
|
۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۸

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، بعدازظهر امروز دوشنبه (۲۰ فروردین ۱۴۰۳) آرش زینال خیری مسئول سازمان بسیج هنرمندان کشور در مراسم گرامیداشت روز هنر انقلاب اسلامی و روز قشر بسیج هنرمندان، ضمن تبریک عید فطر، گفت: سازمان بسیج هنرمندان قدمتی ۱۷ ساله دارد، امسال بنده در خدمت شما هستم. از زحمات مسئولین پیشین این سازمان تشکر می‌کنم و از اعتمادی که به اینجانب برای مسئولیت این سازمان شد سپاسگزارم.

وی  در ادامه با تأکید بر اینکه در‌های سازمان بسیج هنرمندان به روی همه باز است، گفت: یکی از برنامه‌های خاصی که امسال می‌خواهیم انجام دهیم دومین یادواره شهدای هنرمند کشور است، که جزء تاکیدات مقام معظم رهبری است، اسفند ماه ۱۴۰۳ این مراسم را برگزار خواهیم کرد.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان ادامه داد: امیدوارم دستی که به سمت تمام هنرمندان دراز کرده‌ام، هنرمندان نیز دست من را بگیرند و بتوانیم رضایت حداکثری از این سازمان را جذب کنیم.

زینال خیری تصریح کرد: این سازمان در هر استان نمایندگی دارد که همه‌ی آن‌ها فعال هستند، علاقمندان می‌توانند با مراجعه به کانون‌های بسیج هنرمندان و تخصصی که در زمینه‌های مختلف هنری دارند شروع به همکاری با سازمان بسیج هنرمندان کنند.

وی افزود: همکاری با سازمان منوط به این نیست که حتماً فرد بسیجی باشد؛ چون همه در این جغرافیا و هرکسی حرکتی برای مردم خودش انجام دهد بسیجی محسوب می‌شود.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان کشور ضمن تاکید بر اینکه مأموریتی که در پیش داریم فعالیت در عرصه‌های فرهنگی و هنری کشور است، تصریح کرد: همان فرهنگی که باید تبدیل به هنر شود تا دیده بشود.

در ادامه مراسم "شهید مجید فریدفر" به عنوان شهید شاخص سال ۱۴۰۳ سازمان بسیج هنرمندان معرفی و از خانواده این شهید والامقام تقدیر و از پوستر وی رونمایی شد.

در ادامه با زنده نگه داشتن یاد هنرمند بسیجی و انقلابی مرحوم استاد جمشید جم از خانواده وی تقدیر شد.

در بخش تقدیر از هنرمندان و برگزیدگان، از هنرمندان و بخش‌های مختلف که به شرح زیر است، تقدیر و تشکر به عمل آمد:

در بخش موسیقی از استاد عبدالله مولوی حقیقی از استان خراسان جنوبی و استاد احمد گیلانی از سیستان و بلوچستان تقدیر شد.

در بخش هنر‌های تجسمی از هنرمند متعهد استاد لیلا رشنوادی تقدیر و مریم کمار برگزیده این بخش شد.

در بخش کارگردانی فیلم از استاد امیرعباس ربیعی برای کارگردانی فیلم "احمد" (برنده ۴ جایز از جشنواره فیلم فجر) تقدیر به عمل آمد.

در ادامه از هنرمند متعهد سید محسن حسینی (دریافت جایزه ویژه گوهرشاد از جشنواره موسیقی فجر برای خلق قطعه موسیقی "تو خورشیدی میان خاک") تقدیر شد.

در پایان مراسم از کتاب‌های خانم معصومه سادات حسینی که در زمینه کودکان غزه نگارگری شده بود رونمایی شد؛ و در بخشی دیگر از پوستر بیانیه با محوریت غزه و امضاء آن توسط خواهران هنرمند و قرائت بخش‌های از بیانیه و امضاء آن همراه بود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها