معاون فرهنگی هنری سپاه البرز از معرفی شهید علیرضا محمودی پارسا، به عنوان شهید شاخص استان البرز در سال ۱۴۰۳ خبر داد.
کد خبر: ۹۵۹۰۸۷۷
|
۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از البرز، سرهنگ سعید صادقی معاون فرهنگی هنری سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز، با بیان اینکه در راستای ترویج سبک زندگی شهدای گرانقدر و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، هر سال یکی از شهدای والامقام استان به عنوان شهید شاخص سال معرفی می‌شود، گفت: پس از هم اندیشی و بهره‌گیری از نظرات پیشکسوتان دفاع مقدس و با تایید سردار حیدرنیا فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) البرز، نوجوان شهید علیرضا محمودی پارسا، شهید شاخص سال ۱۴۰۳ سپاه البرز شد.
معرفی شهید شاخص ۱۴۰۳ استان البرز
صادقی ادامه داد: معرفی شهدای شاخص بسیج از سال ۱۳۸۹ در راستای ترویج سیره زندگی شهدا، معرفی الگوهای برتر دینی و انقلابی و آشنایی نوجوانان و جوانان با این الگوهای گوهربار، پایه گذاری شد.

معاون فرهنگی هنری سپاه البرز افزود: شهید علیرضا محمودی پارسا روز ۲۳ تیرماه سال ۱۳۴۸ در کرج متولد شد و در حالی که فقط ۱۳ سال داشت با آغاز حمله نظامی عراق به کشور ایران، داوطلبانه پنج بار در جبهه کردستان حضور می‌یابد. در روز ۲۶ دی ماه سال ۶۱ عازم جبهه اندیمشک و از آنجا به منطقه عملیاتی «فکه» رفت. حضور او در جبهه فقط ۳۳ روز دوام داشت چرا که علیرضا در روز ۲۷ بهمن ماه همان سال در حمله مقدماتی والفجر در منطقه فکه، بر اثر اصابت ترکش گلوله خمپاره از ناحیه شکم و سینه به شدت مجروح و توسط نیروهای امدادی به بیمارستان آیت‌الله کاشانی در اصفهان منتقل شد، این نوجوان قهرمان توانست دو روز با درد و رنج بجنگد اما سرانجام روز ۲۹ بهمن‌ ماه سال ۶۱ به شهادت رسید.

معرفی شهید شاخص ۱۴۰۳ استان البرز

گفتنی است، این شهید والا مقام با اینکه به سن تکلیف نرسیده ولی نگران ترک اولی هایی بود که از او سر زده، خواندن این توبه‌ نامه‌ برای همه مردم و مسئولین قابل تأمل است، مزار مطهر شهید محمودی پارسا در گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) کرج می باشد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها