حضرت آیت‌الله جوادی آملی در دیدار جمعی از شاعران گفتند: هنر مایه مقبولیت معقول‌ هاست؛ صرف اینکه حرف معقول باشد اینگونه نیست که همگان به دل بگیرند و اثر کند.
کد خبر: ۹۵۹۱۱۸۰
|
۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۵

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از قم، به همت سازمان بسیج هنرمندان استان قم و به مناسبت هفته هنر، جمعی از هنرمندان و شاعران آیینی با حضور در دفتر آیت الله العظمی جوادی آملی با معظم له دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام مشی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و سرهنگ حق‌شناس جانشین فرماندهی سپاه استان در بسیج اقشار و متخصصین نیز حضور داشتند، آقایان مجاهدی، شرافت، علوی و خورشیدی با موضوعات ماه مبارک رمضان، امام زمان ارواحنا فداه و غزه شعر خوانی داشتند.

آیت الله العظمی جوادی آملی در این دیدار بیان داشتند: شما نعمت خاصی دارید و این نعمت نه ارزان است نه همگانی! خیلی ها علاقه دارند شعر بگویند، اما این نعمت به هر کسی داده نمی شود، این جمال یوسفی است، این هنر است، این فضل الهی است، این به درس خواندن و اینها نیست و اگر این نعمت هست، در برابر هر نعمت، مسئولیتی هم هست.

​​​ایشان بیان داشتند: هنر مایه مقبولیتِ معقول هاست؛ این هنر هنرمند، معقول را مقبول می کند و اگر کلامی را با نثر و شعر بگوید و یا با آهنگ خوب بخواند یا با خط خوب بنویسد، آن معقول را مقبول می کند، صرف اینکه حرف، معقول است و همگان به دل بگیرند و اثر کند، اینگونه نیست، حرف خوبی که کنار معقولیت خود، مقبولیت را دارد، اگر آهنگ خوبی به نام هنر، اگر شعر خوبی به نام هنر، خط خوبی به نام هنر این معقول را همراهی بکند، این می شود دلپذیر!

آیت الله جوادی آملی با اشاره به اهمیت پرداختن هنرمندان به موضوع دفاع مقدس،گفتند:همان طور که در ادبیات فارسی ،حماسه های قدیمی ما به نثر درآمده و ماندگار شده است، باید حماسه شهیدان ما در دوران دفاع مقدس و صبوری مادران شهدا نیز از طریق زبان هنر برای نسل های بعدی ماندگار شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار