ضرورت تکمیل سد‌های معشوره و مخمل کوه

استاندار لرستان با بیان اینکه در استان با مشکل تامین آب شرب مواجه هستیم، گفت: نیاز است سدهای معشوره با ۹۰۰ میلیون متر مکعب و مخملکوه با ۶۰ میلیون متر مکعب برای تامین آب شرب به سرانجام برسند.
کد خبر: ۹۵۹۱۲۴۹
|
۲۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۳

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، فرهاد زیویار امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: منابع طبیعی کشور در دنیا کم‌نظیر است.

 

وی در ادامه با اشاره به پروژه‌های عمرانی در استان بیان کرد: در برج‌های دوقلو سهم شهرداری خرم‌آباد دو - سه میلیارد تومان بوده که چندین سال این پروژه‌ متوقف شده است.

 

استاندار لرستان افزود: اگر پروژه‌ها را برعهده دولت بگذاریم که نمی‌شود نیاز است همه بخش‌ها آنالیز و تعیین تکلیف شوند و باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد چرا که با برنامه‌ریزی می‌توان ضعف‌ها را به فرصت تبدیل کرد.

 

زیویار با انتقاد از اینکه لرستان استانی پر آب با حجم ۱۰۰ درصد آب است اما متاسفانه بنا به دلایلی نتوانسته از ۱۰ درصد منابع آبی خود استفاده کند و امروز در تامین آب شرب با مشکلاتی مواجه است، اضافه کرد: نیاز است سدهای معشوره با ۹۰۰ میلیون متر مکعب و مخملکوه با ۶۰ میلیون متر مکعب برای تامین آب شرب به سرانجام برسند.

 

وی بر لایروبی رودخانه‌های استان تاکید و اظهار کرد: نیاز است متولی این امر مشخص شود.

 

استاندار بیان کرد: همچنین تامین اعتبار برای جلوگیری از رانش تپه قلعه فلک‌الافلاک ضروری است.

 

زیویار بر تامین اعتبارات برای سد معشوره‌ جهت تامین آب شرب و کشاورزی که چندین شهرستان لرستان را مشروب می‌کند تاکید کرد و با بیان اینکه احداث این سد سبب کنترل سیلاب می‌شود، گفت: همچنین تعریض راه‌های مواصلاتی اسلام‌آباد-زانوگه-بابازید ضروری است.

 

وی عنوان کرد: نیاز است اعتبارات برای ستاد اربعین در استان افزایش یابد؛ اعتباری که سال گذشته به این مهم تخصیص دادند ۸۰ میلیارد تومان بود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار