مدیرکل روابط عمومی استانداری مرکزی

نخستین جشنواره روابط عمومی‌های استان مرکزی برگزار می‌شود

مدیرکل روابط عمومی استانداری مرکزی گفت: نخستین جشنواره روابط عمومی‌های استان، یادبود شهید "علیرضا بابایی" هم‌زمان با روز ارتباطات و روابط عمومی برگزار می‌شود.
کد خبر: ۹۵۹۱۳۳۲
|
۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۳

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ محمد طالبی مدیرکل روابط عمومی استانداری مرکزی گفت: هر ساله در روز روابط عمومی‌، روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی ارزیابی و برترین‌ها معرفی می‌شدند اما این نوع ارزیابی مورد پسند و رضایت نبود لذا به این جمع‌بندی رسیدیم که برای اولین بار در کشور این ارزیابی را به صورت جشنواره برگزار کنیم.

وی افزود: هدف آن است با ایجاد انگیزه، بستر رقابت سالم و سازنده را فراهم کنیم و ضمن شناسایی و معرفی روابط عمومی‌های فعال، خلاق و موفق بتوانیم دستاوردها و فعالیت‌های سازمان‌ها را به صورت یک گزارش کامل جمع‌بندی و در قالب یک نمایشگاه ارائه کنیم.

طالبی با اشاره به برگزاری این جشنواره در دو سطح دستگاه‌های اجرایی و صنایع و شرکت‌های صنعتی افزود: آثار در 12 بخش‌ عکس، چند رسانه‌ای (تیزر، کلیپ، موشن گرافیک)، اقلام انتشاراتی و تبلیغاتی (پوستر، بنر بیلبورد، اینفوگرافیک، بروشور، کتاب، نشریه، بولتن داخلی، ویژه‌نامه اعم از چاپی و الکترونیک)، تولید محتوای رسانه‌ای (خبر، یادداشت، گفتگو، گزارش)، وب‌سایت و زیرپورتال، شبکه‌های اجتماعی، پویش رسانه‌ای و تبلیغاتی، پاسخگویی رسانه‌ای، پیوست رسانه‌ای، مستندسازی رویداد، مدیر حامی روابط عمومی و بخش ویژه با موضوع روابط عمومی و رشد تولید مورد داوری قرار خواهند گرفت.

مدیرکل روابط عمومی استانداری و دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان مرکزی تصریح کرد: بازه زمانی آثار تولیدی از ابتدای سال 1402 تا 29 اسفند ماه 1402 و مهلت ارسال آثار تا 31 فروردین ماه سال جاری است و هر روابط عمومی می‏تواند هم‌زمان در تمامی بخش‏های جشنواره شرکت نماید.

وی افزود: داوری آثار توسط صاحب‌نظران و فعالان با سابقه حوزه‌ی روابط عمومی و اساتید برجسته رشته‌های علوم ارتباطات، روابط عمومی و تبلیغات انجام می‌گیرد و در نهایت در هر بخش 3 اثر برگزیده‌ی هیات داوران در اختتامیه جشنواره که پایان اردیبهشت ماه به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی برگزار می‌شود تقدیر خواهند شد.

طالبی در بخش دیگری از سخنان خود روابط عمومی‌ها را سرچشمه اطلاعات عنوان کرد و گفت: این اطلاعات باید به درستی و هنرمندانه در سطح جامعه منتشر شود.

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان مرکزی با بیان اینکه فعالیت روابط عمومی دستگاه‌ها در طول سال به صورت مستمر رصد می‌‌شود، اذعان داشت: نامه‌ی ارزیابی روابط عمومی‌ها و نقاط ضعف و قوت را به مدیران دستگاه‌ها ارسال خواهیم کرد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری مرکزی اضافه کرد: تحول در اطلاع‌رسانی از تأکیدات رهبر معظم انقلاب به دولت و حوزه‌ی روابط عمومی مورد توجه ویژ‌ه‌ی استاندار است که به عنوان یک دغدغه‌ی جدی نیاز داریم بیان دستاوردها و توفیقات به درستی صورت گیرد.

طالبی با بیان اینکه تعامل مدیران با رسانه‌ها و حمایت از روابط عمومی‌ها از موضوعات مورد تأکید استاندار است، خاطرنشان کرد: حسب تأکید استاندار، انتصاب و جابجایی مدیران روابط عمومی حتما باید با در نظر گرفتن ملاک‌های تجربی و تخصصی و هماهنگی اداره کل روابط عمومی استانداری باشد تا بتوانیم اصلاحاتی را در راستای ارتقای جایگاه روابط عمومی‌ها رقم بزنیم.

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان مرکزی تأکید کرد: همه‌ی اقدامات دستگاه‌ها باید پیوست رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی داشته باشند و بخشنامه‌ی دولت در این خصوص به زودی به تمامی دستگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.
مدیرکل روابط عمومی استانداری مرکزی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه‌ی مدیران و کارشناسان روابط عمومی در سال گذشته، گفت: همواره نیاز به بروزرسانی اطلاعات داریم و امسال نیز برگزاری دوره‌های آموزشی، متناسب با نیازهای حوزه‌ی روابط عمومی تداوم خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار