دادستان کل کشور در ساری: جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز، وظیفه مهم مسئولان است.
کد خبر: ۹۵۹۱۶۳۰
|
۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۱

به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران، دادستان کل کشور امروز در مراسم معارفه رییس کل جدید دادگستری مازندران در ساری گفت: جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز، وظیفه مهم مسئولان است..

حجت الاسلام والمسلمین موحدی آزاد از مازندران به عنوان استان حساس بدلیل برخورداری از منابع طبیعی، دریا و تولید محصولات کشاورزی با اراضی ارزشمند نام برد و گفت: کشاورزان با منابع طبیعی مشکل دارند و برخی سودجویان به اراضی دست درازی می‌کنند و با تعییر کاربری غیر مجاز به تولید آسیب می‌زنند.

او از رییس کل جدید دادگستری استان و مسئولان استان خواست جلوی تغییر کاربری غیر مجاز را بگیرند تا تغییری در منابع طبیعی صورت نگیرد.

دادستان کل کشور تاکید کرد: استاندار با انگیزه اشتغالزایی نگذارد محیط زیست تخریب شود.

حجت الاسلام والمسلمین موحدی آزاد گفت: صدور مجوز با نمایندگان مجلس نیست که آنها دخالت می‌کنند. برای گرفتن رای در انتخابات، محیط زیست را تخریب نکنید. ما قطعا نخواهیم گذاشت تا مجوز غیر قانونی داده شود.

وی خاطر نشان کرد: در برخی استان‌ها به یک فرد مجوز ۳۰ شرکت داده می‌شود در حالی که تخصصی ندارد. نباید امکانات بی مورد به یک نفر داده شود و باید مدیریت شود.

دادستان کل کشور گفت:قضات دارند چه کاری انجام می‌دهند هدف قضات برخورد خصمانه و بلاگ مجرمان است. هدف اصلاح است که قضات باید در این زمینه توجه بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین موحدی آزاد با قدردانی از زحمات رییس کل سابق دادگستری استان، استفاده از افکار نو و تحولی را علت این جابجایی اعلام کرد و از پوریانی به عنوان مدیر پاک دست نام برد که امتحان خود را پس داده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران هم در این مراسم از حمله موشکی سپاه پاسداران به رژیم غاصب صیهونیستی قدردانی کرد.

آیت الله محمدی لایینی گفت: قوه قضاییه و دستگاه‌های فرهنگی فعالیت‌های خود را به خوبی انجام دهند.
او از خدمات حجت الاسلام اکبری به عنوان نیروی اخلاق مدار و قانون محور تشکر کرد و برای آقای پوریانی رییس کل جدبد آرزوی توفیق روزافزون کرد.

نماینده ولی فقیه در مازندران ورودی زیاد پرونده‌ها را عامل اطاله دادرسی دانست و گفت: زیادی پرونده‌ها و شکایت‌ها زیبنده مردم مازندران نیست.

وی خواستار فعالیت‌های فرهنگی برای کاهش پرونده‌ها شد.

آیت الله محمدی لایینی افزود: اگر اصناف عدالت محور باشند و همه کار‌های خود را به درستی انجام دهند پرونده‌های شکایت کم می‌شود.

استاندار مازندران نیز در آیین معارفه رییس کل جدید دادگستری مازندران، پیروزی افتخارآفرین سپاهیان انقلاب اسلامی با فرماندهی رهبر معظم انقلاب را که بی نظیرترین جنگ مدرن نظامی برای پاسخ به گستاخی‌های مکرر رژیم صیهونیستی بود را تبریک گفت و افزود: نقش محوری نظام با محوریت امام خمینی (ره) و با استمرار رهبری نایب امام زمان برای آزادگان جهان ثبت شد.

حسینی پور افزود: این اقتدار برگرفته از خون شهدا و نهصت انقلاب اسلامی است. وعده مقام رهبری که اسراییل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید جهان نظاره گر سقوط رژیم صیهونیستی است.

او از حجت الاسلام اکبری به عنوان مرد اخلاق نام برد که با اقتدار، عدالت را در استان برقرار کرد.

استاندار از رییس کل جدید به عنوان نماد خدمت و نواوری نام برد که با برنامه تحولی در توسعه اقتصادی و مردم سازی با همدلی با دستگاه‌های اجرایی این اتفاق بزرگ رقم خواهد خورد.

رییس کل سابق دادگستری مازندران هم در این مراسم با تشکر از دستگاه‌های امنیتی، نظامی و اجرایی گفت: اگر قصوری در کار‌ها صورت گرفته عذر خواهی می‌کنم.

حجت الاسلام اکبری، اطاله دادرسی را موجب شکوه مردم دانست که با تلاش اداره کل و حمایت قوه امروز از این اطاله کاسته شد

او با اشاره به اینکه در بحث حقوق عامه با موضوع منابع طبیعی تلاش‌های ارزشمندی شد افزود: در پرونده زمین‌های آق مشهد ساری ۵۰۰ هکتار جنگل‌های ارزشمند هیرکانی با حکم مرجع قضایی و تایید دیوان به منابع طبیعی بازگشت.

 در این مراسم با قدردانی از زحمات پنج ساله حجت الاسلام اکبری، آقای پوریانی به عنوان رییس کل جدید دادگستری استان مازندران معرفی شد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار