خبرهای داغ:
حصاری عنوان کرد: دو اثر از دو هنرمند قزوینی فعال در رشته‌های منبت چوب و قفل‌سازی سنتی موفق به دریافت نشان فاخر صنایع‌دستی شدند.
کد خبر: ۹۵۹۱۹۴۳
|
۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۵

قزوین_ سیدمیثم حصاری در گفتگو با بسیج با اعلام این خبر گفت: نشان فاخر صنایع‌دستی کشور به آثار شاخص و منحصربه‌فرد تولید شده توسط هنرمندان استان‌ها تعلق می‌گیرد و هرسال داروی آنها به صورت استانی و سپس در سطح ملی برای انتخاب آثار فاخر صورت می‌گیرد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی قزوین افزود: در مرحله داوری استانی تعداد بر اساس شاخص‌هایی چون خلاقیت در طراحی، حفظ اصالت و مهارت در اجرا، ۲۰ اثر از آثار هنرمندان توسط کارشناسان استان مورد ارزیابی قرار گرفت و در نهایت پنج اثر به مرحله کشوری ارسال شد تا در کارگروه فنی معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور مورد داوری قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله داوری ملی از پنج اثر ارسال شده اثر منبت چوب سیدمرتضی عبدحسینی و قفل سنتی استاد حسن کوکبی موفق به کسب نشان فاخر صنایع‌دستی کشور شدند.

حصاری یادآور شد: پیش از این نیز سه اثر دیگر از هنرمندان صنایع‌دستی استان در رشته تراش شیشه، نگارگری و خراطی چوب نیز موفق به دریافت این نشان شده‌اند.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها