ایجاد و تامین شبکه برق مستقل برای واحد‌های صنعتی تبریز

تبریز- ️مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: ایجاد و تامین شبکه برق مستقل برای واحد‌های صنعتی شهرستان تبریز نیازمند اعتباری افزون بر ۳۰۰ میلیارد ریال است.
کد خبر: ۹۵۹۱۹۸۴
|
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۱

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، اکبر فرج نیا در نشست تخصصی گذر از اوج بار تابستان ۱۴۰۳ با اشاره به موضوع تنش آبی در کلانشهر تبریز گفت: با توجه به این موضوع و اینکه تامین برق پمپ‌های آب در نقاط مختلف برعهده برق تبریز است، باید اعتبارات کافی برای تامین برق واحد‌های مختلف صنعتی و تولیدی این منطقه تخصیص یابد.

وی افزود: چون واحد‌های صنعتی تبریز در مسیر تامین برق پمپ‌های آب قرار دارند، تسهیل برق رسانی به این پمپ‌ها نیازمند تامین شبکه برق مستقل است.

فرج نیا اظهار کرد: رشد و توسعه شهری به معنای افزایش تقاضا برای تامین برق است و با توجه به این موضوع نیازمند راه اندازی پست‌های فوق توزیع در حوزه استحفاظی تبریز هستیم که باید از اکنون تدابیر لازم اندیشیده شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: در بخش‌های مختلف نیرو و انرژی نیاز به ارتقای خدمات داریم به خصوص در بخش مبلمان شهری حوزه روشنایی معابر نیازمند اصلاح و بهبود خدمات هستیم.

 فرج نیا یادآور شد: با توجه به رشد و توسعه جهشی کلانشهر تبریز برای پیشگیری از بروز مشکلات برق در آینده به ویژه پیش از آغاز اوج بار تابستان امسال، نیازمند پست‌های فوق توزیع هستیم و گریزی از آن نیست.

وی ساماندهی برق بازار تاریخی تبریز و نقش اساسی آن در بخش اقتصادی را یکی از برنامه‌های اولویت دار شرکت توزیع نیروی برق تبریز اعلام و اضافه کرد: این طرح یکی از مطالبات مهم شهروندان و رسانه‌های گروهی است که با تامین اعتبارات مورد نیاز به طور اساسی اقدامات لازم انجام می‌شود.

آذربایجان شرقی با بیش از چهار هزار واحد تولیدی از قطب‌های اصلی صنعت کشور به شمار می‌رود و ۲۰ درصد این واحد‌ها در تبریز فعال هستند و ۳۰ درصد برق تولیدی در استان در بخش صنعت مصرف می‌شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار