خبرهای داغ:

نظارت دامپزشکی بر صادرات فرآورده خام دامی و خوراک آبزیان از مرز چذابه

رئیس اداره دامپزشکی دشت آزادگان از نظارت بهداشتی بر صادرات بیش ۲۹ هزار تن فرآورده خام دامی و خوراک آبزیان از مرز چذابه در سال ۱۴۰۲ خبر داد.
کد خبر: ۹۵۹۲۱۱۲
|
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۶

به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان، محمدجواد مهدوی اصل گفت: در سال ۱۴۰۲ بیش از ۲۸ هزار تن انواع فرآورده خام دامی و خوراک آبزیان تحت نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی از طریق پایانه مرزی چذابه به کشور عراق صادر شد.


وی افزود: در این رابطه بیش از ۱۸ هزار تن ماهی تازه، ۲۷ تن تخم مرغ و ۱۰ هزار تن خوراک آبزیان از پایانه مرزی چذابه با نظارت کارشناسان دامپزشکی به کشور عراق صادر شده است.


مهدوی اصل ادامه داد: این حجم از صادرات پس از بازرسی‌های بهداشتی قرنطینه‌ای لازم و صدور گواهی حمل بهداشتی دامپزشکی انجام شده است.


رئیس دامپزشکی دشت آزادگان با بیان اینکه دقت در بررسی بهداشتی محموله‌های صادراتی از جمله مواردی است که نقش مستقیمی در توسعه پایدار و رشد اقتصاد کشور دارد، اضافه کرد: ارسال محموله‌های صادراتی مرتبط با دام و طیور به دیگر کشور‌ها منوط به داشتن گواهی معتبر دامپزشکی است و بر این اساس همه محموله‌ها پس از احراز شرایط بهداشتی لازم توسط کارشناسان دامپزشکی، در سامانه یکپارچه قرنطینه دامی سازمان دامپزشکی کشور به صورت برخط ثبت می‌شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار