نشست ستاد سیاست‌گذاری و هماهنگی اجلاسیه شهدای شهرستان دنا با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دنا، فرماندار دنا ، معاون استاندار و جمعی از مسئولان و مدیران کمیته‌ها در سی سخت برگزار شد.
کد خبر: ۹۵۹۲۲۳۴
|
۲۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از یاسوج،  فرماندار دنا در این نشست، برگزاری اجلاسیه شهدای دنا و کنگره ملی شهدای استان از مهمترین رویداد فرهنگی استان دانست و گفت: همه کمیته‌ها باید وظایف خود را به خوبی انجام دهند تا اجلاسیه‌ای در خور‌ شأن شهدا داشته باشیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جوادالائمه(ع) شهرستان دنا در این نشست گفت: ۳۳ کمیته در سطح استان و ۱۴ کمیته در سطح شهرستان‌ها تشکیل شد، بخشی از کمیته‌ها به ریاست مدیران ادارات و دبیران آن معاونت‌های سپاه است.

سرهنگ صادق عرفانی مقام افزود: یکی از شهرستان‌هایی که در بحث اجلاسیه برنامه‌های خوبی دارد شهرستان دنا است، ولی در برخی از کمیته‌ها که مسئول آن مدیران ادارات است عقب ماندگی داریم و برخی از مدیران حتی گزارش کاری در این خصوص نمی‌توانند ارائه دهند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از کمیته‌های فعال و همچنین تقدیر از شهردار سابق سی‌سخت گفت: یکی از مهمترین کمیته‌های نقش آفرین کمیته فضاسازی است که برعهده شهرداری بوده و همچنین کمیته عمران و آبادانی که نقش مهمی دارد.

عرفانی مقام بیان کرد: بخشی از اعتبارت توسط استان تأمین شده است و انتظار می‌رود مدیران ادارت بیش از پیش پای کار بیایند.

وی گفت: از فرماندار دنا انتطار همکاری و پای کار آوردن ادارات را داریم، این اجلاسیه مختص سپاه نیست، همه ما وظیفه همکاری و تلاش برای اجلاسیه شهدا را داریم و تنها مجری آن سپاه است که انتظار همکاری همه نهاد‌ها و ادارات را داریم.

عرفانی مقام با بیان اینکه شهر سی‌سخت یک شهر گردشگرپذیر است گفت: آنگونه که باید از ظرفیت‌های سی‌سخت بهره‌برداری نشده است، باید از این پتانسیل و حضور گردشگران به خوبی بهره‌برد.

وی به مصوبات مهم این نشست اشاره کرد و گفت: نصب بیلبورد در ورودی شهر از سمت محور یاسوج، نامگداری بلوار کمربندی به نام بلوار بسیج یا بلوار شهید سلیمانی، و مزین کردن کوچه و خیابان‌ها به نام شهدای شهرستان، رفع معارضات بلوار بسیج و نصب نماد و تمثال شهدا و همچنین ارسال گزارش کمیته ها توسط ادارات به سپاه جهت ارائه به استان و ستاد کنگره ملی از جمله انتظارت ما است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دنا به لزوم گفتمان سازی فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و گفت: نصب نماد و تمثال شهدای شاخص شهرستان و فضاسازی شهری از جمله انتظارت ما بوده که امید است کمیته فضاسازی که بر عهده شهرداری است در این خصوص اقدام کند.

عرفانی مقام بیان کرد: همه اقدامات ادارات اعم از خدمات رسانی‌ها، افتتاحیه‌ها و همه اقدامات عمرانی که صورت می‌گیرد باید با چشم‌انداز و نصب بنر استقبال از اجلاسیه شهدای شهرستان و کنگره ملی شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد باشد.

گفتنی است،اجلاسیه شهدای شهرستان دنا در تیرماه سال‌جاری برگزار می شود.

تدارک مسئولان دنا برای برگزاری اجلاسیه شهداتدارک مسئولان دنا برای برگزاری اجلاسیه شهداتدارک مسئولان دنا برای برگزاری اجلاسیه شهداتدارک مسئولان دنا برای برگزاری اجلاسیه شهدا

 

ارسال نظرات