نخستین همایش تجلیل از فرهنگ سازان حضور با تقدیر از ۱۸۰ نفر از فعالان عرصه مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۴۰۲ در خانه معلم قم برگزار شد.
کد خبر: ۹۵۹۲۵۲۹
|
۳۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از قم، سید محمد آقامیری در این همایش ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران قرارگاه مردمی حضور بیان کرد: بنده از تشکیل این قرارگاه استقبال کردم و دلیل این استقبال این بود که شرایطی برای مشارکت در انتخابات مطرح شد که تمام نظر‌سنجی‌ها و افکار‌سنجی‌هایی که در دستگاه‌های متخصص انجام شد، میزان مشارکت مردم را در استان قم در رده ۲۸ یا ۲۹ پیش‌بینی کرده بودند و حتی از دوره قبل وخیم‌تر به‌ نظر می‌رسید و نتیجه نظر‌سنجی‌ها مشابه بود.

استاندار قم تاکید کرد: باید در استانداری تلاش می‌شد فرمان مقام معظم رهبری در استان قم را به منصه ظهور می‌رساندیم و از دستگاه‌ها تقاضا کردیم برنامه‌های متعدد برای محلات ریخته شود و هر کس که اعلام آمادگی می‌کرد ما استقبال می‌کردیم و اینجا تشکر ویژه دارد از مراجع عالیقدر و علمای اعلام استان و حوزه‌های علمیه و طلاب عزیز که الحق و الانصاف در موضوع انتخابات خوش درخشیدند.

وی با اشاره به آمار بیان کرد: استان قم در این انتخابات چند رتبه کشوری آورد، میزان نرخ رشد مشارکت نسبت به قبل ۶ ممیز ۶۳ صدم درصد بود و تقریبا ۶ استان نرخ رشد داشتند و استان یزد، البرز، اصفهان، سمنان، خوزستان از این جمله بودند و مجموع این‌ها ۱۰ درصد می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان قم تصریح کرد: استان قم در میزان مشارکت انتخابات در کشور ۴۹/۶۵ صدم درصد، رتبه اول را دارا شد و در میزان ارتقاء رتبه در مجلس یازدهم نیز استان قم رتبه ۲۱ بود ولی در این دوره به رتبه ۷ رسید.

آقا میری ابراز کرد: تلاش همه مردم و دستگاه‌ها و بالاخص قرارگاه مردمی حضور زحمات ارزنده ای داشتند که تشویق مردم به حضور مردم در انتخابات را انجام داده و ارزش معنوی ان به این بود که مخالفین نطام در داخل و معاندین در خارج از کشور، تلاش داشتند میزان مشارکت مردم در قم از دوره قبل کمتر باشد.


وی تاکید کرد: افتخاری در این زمینه برای استان حاصل شد که برنده‌ واقعی این انتخابات نظام بود که مردم، پشت سر انقلاب و رهبر جانانه ایستادند؛ در موقعیتی که تمام بوق‌های تبلیغاتی علیه نظام به راه افتاده بود.‌

استاندار قم تصریح کرد: هر کجا مردم کار را دست گرفتند خوب پیش رفت، هر کجا محور مردم بودند، پیشرفت حاصل و نگرانی‌ها رفع شد و این موضوع بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است و حتی شعار امسال نیز جهش تولید با مشارکت مردم انتخاب شد.

وی بیان کرد: هر کجا دولتمردان ما از فرمایشات رهبری توجه کردند، موفق عمل کرده و هر کجا بی‌توجهی کردند از همان نقطه ضربه خوردند و امروز رهبری آرمان‌های امام خمینی(ره) را در راستای اینکه همه چیز در دستان مردم است را زنده می‌کنند و تاکید دارند حتی اقتصاد باید مردمی شود تا مشکل حل گردد.

همچنین در ادامه حجت‌الاسلام سیدحقی مسوول بسیج طلاب و امور روحانیون سپاه علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) ضمن عرض تسلیت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع بیان کرد: اهمیت انتخابات در این است که حضور مردم در صحنه‌هایی که نیاز است حکومت اسلامی و الهی به اهداف خودش برسد، لازم است.

سید حقی در خصوص مشارکت مردم در تحقق اهداف عنوان کرد: نقش مردم به سرمنزل رسیدن و تمام کننده کار است و انتخابات یکی از جلوه‌های مهم مشارکت مردم است که از ارکان اصلی رسیدن به اهداف است و اگر قرار باشد اراده الهی محقق بشود در ظرف فعالیت و حصور خود مردم است.

وی تاکید کرد: اگر مردم نقشی در این نظام و جامعه نداشته باشند، کار سخت می‌شود و در این انتخابات همه دغدغه داشتند و نکته اساسی این است که انتخابات فرهنگ مشارکت لازم داشت به این معنا که مردم بدانند با تمام مشکلاتی که هست باید اثرگذار باشند.

مسئول بسیج طلاب و امور روحانیون سپاه علی بن ابی‌طالب(ع) ابراز کرد: در این قرارگاه حضور، برکتی که با اخلاص بزرگواران داشت این بود که فرهنگ " کلید حل مشکل دولت دست یک یا چند نفر نیست و مردم همه باید با هم تلاش کنند"، جا افتاد.

سید حقی عنوان کرد: باید مردم را به این سمت و سو برد که بی‌اثر نباشند و احساس تکلیف نسبت به حجاب و عفاف داشته باشند و کمک دولت و دست‌اندرکاران باشند و خود دولت آنها را حمایت کند.

وی تصریح کرد: قرارگاه حضور با این نگاه شروع شد که فرهنگ انتخابات را با مشارکت پیش ببرد و راهبرد این بود که مردم باید احساس تکلیف داشته باشند به‌خصوص در حکومت الهی و لذا دوره‌هایی برای طلاب برگزار شد و مسوولین حوزه علمیه زحمات زیادی کشیدند.

سیدحقی گفت: در این راستا تولید محتوا لازم بود که مقام معظم رهبری فرمودند نرم‌افزار این انقلاب در حرکت امام خمینی(ره) دو واژه بود ایمان و امید و کتاب امید در این حوزه آماده شد و کتاب نقطه وصل نیز از دیگر کتاب‌ها در راستای انتخابات بود‌.

وی عنوان کرد: قدم بعدی این بود که بینش و نگرش مردم نسبت به فرهنگ انتخابات تغییر کند و طلاب بین رای اولی‌ها و دانشجویان حاضر شدند و راهبرد بعدی این بود که تولید محتوا با زبان هنر ارایه شود و در این راستا یک رویداد هنری برگزار شد و آثار برگزیده در فضای مجازی و در سطح شهر به صورت بنر و بیلبورد زده شد و همه دست به دست هم دادند و فصای شبیه دفاع مقدس شکل گرفت.

مسوول بسیج طلاب و امور روحانیون ابراز کرد: از دوستان مدارس حوزه علمیه، از اقشار مختلف بسیج، از نهادهای دولتی، استاندار محترم و معاونین که برای این قرارگاه امکانات کافی در اختیار گذاشته شد و منجر به این خروجی شد.

وی تاکید کرد: این قرارگاه ادامه‌دار خواهد بود و در انتخابات ریاست جمهوری و مشارکت در تولید اقتصادی نیز از آن بهره خواهیم برد، و این عقیده امامین انقلاب است که با وجود مردم ظهور محقق خواهد شد و حکومت عدل الهی شکل خواهد گرفت.

گفتنی است رفیعی مسؤول دانش آموختگان حوزه علمیه کشور، سردار مهدی کبیری پور جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع)، حجت‌الاسلام ملکی قائم مقام مدیر استان‌های حوزه‌های علمیه، حجت‌الاسلام اکبری مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در سپاه قم و جمعی از مدیران کل استان قم در این همایش حضور داشتند.

در این آیین، از ۱۸۰ فعال عرصه انتخابات در استان قم که شامل جمعی از مسئولان، اساتید حوزه و دانشگاه، طلاب و دانشجویان، اصحاب خبر و رسانه، گروه‌های جهادی و مردمی می‌شدند، قدردانی به عمل آمد.

پایان پیام/

 

ارسال نظرات