مسئول ستاد دهه کرامت ایلام؛

دهه کرامت بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی کشور است

مسئول ستاد دهه کرامت ایلام با اشاره به اینکه بیش از ۳۰۰ عنوان برنامه هم‌زمان با دهه کرامت در ایلام برگزار می‌شود، گفت: دهه کرامت یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای فرهنگی کشور است و این دهه بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ اهل‌بیت (ع) است.
کد خبر: ۹۵۹۷۳۲۱
|
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۷

به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی چراغی‌پور با بیان اینکه دهه کرامت امسال با شعار محوری «با شما سربلندیم» در سراسر کشور برگزار خواهند شد، اظهار کرد: بیش از ۳۰۰ عنوان برنامه هم‌زمان با دهه کرامت در ایلام برگزار می‌شود که این برنامه‌ها در ایلام نیز با حضور خدام حرم مطهر کریمه اهل‌بیت (ع) و امام رضا (ع) همراه خواهد بود.

 

 مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و مسئول ستاد دهه کرامت ایلام، با اشاره به اینکه برنامه‌های دهه کرامت هم‌زمان با میلاد حضرت معصومه (س) در ایلام آغاز و تا میلاد امام رضا (ع) ادامه خواهد داشت افزود: جشن میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر با عنوان «دختران انقلابی» و میلاد امام رضا (ع) با عنوان زیر سایه خورشید از برنامه‌های محوری این دهه در استان است.

 

 وی، برگزاری محافل انس با قرآن ویژه بزرگداشت دهه کرامت در سطح مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و بقاع متبرکه ایلام ، برگزاری ایستگاه‌های صلواتی در نقاط مختلف ایلام، دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران، تقدیر از همسران جانبازان و ایثارگران در ایام دهه کرامت، برگزاری نشست‌های بصیرتی با موضوع معرفی شخصیت حضرت فاطمه معصومه (س) و امام رضا (ع)، برگزاری مراسم شب‌شعر ویژه گرامیداشت دهه کرامت و آزادسازی خرمشهر، برگزاری مراسم بزرگداشت حضرت احمد بن موسی شاه‌چراغ، برگزاری جشن‌های ویژه ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و امام رضا (ع) از دیگر برنامه‌های این دهه در ایلام است .

 

چراغی‌پور، بیان کرد: این برنامه‌ها با همکاری و همراهی کلیه دستگاه‌های فرهنگی ایلام، و با محوریت مردمی و استفاده از ظرفیت مساجد و اماکن مذهبی ایلام برگزار شوند.

 

 وی، دهه کرامت را یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای فرهنگی کشور دانست و افزود: این دهه بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ اهل‌بیت (ع) است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار